Pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe

W okolicy Terminalu A Lotniska Chopina w Warszawie powstanie pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe. Przedsięwzięcie, zakładające utworzenie parku biznesowego, realizują Porty Lotnicze.

Koncepcja miasteczka lotniskowego po raz pierwszy została zaprezentowana podczas tegorocznych, 23. Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes.  

Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z inwestorami i deweloperami, którzy wykazali bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. Nawiązaliśmy wiele ważnych, z punktu widzenia realizacji inwestycji, kontaktów. To dobry początek dla Chopin Airport City – powiedział Michał Marzec.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Chopin Airport City:


Dzielnica biznesowa zostanie wybudowana w ciągu 10 lat i dostarczy 165 tys. mkw. powierzchni użytkowej budynków, w tym przestrzeń biurową i handlową oraz sale konferencyjne. Łącznie na miasteczko złoży się 16 biurowców klasy A, które powstaną na terenie, liczącym 22,5 ha. Powierzchnia pojedynczego piętra będzie się wahała od 800 do 2 000 m kw., a budynki powinny mieć od 3 do 8 kondygnacji.

W najbliższej przyszłości, w 2013 r., zostaną ukończone prace nad dwoma hotelami w rejonie lotniska – Marriott Renaissance (5*) i usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka lotniskowego Hampton by Hilton (2*). W skład samego kompleksu wejdzie również park, na terenie którego będą znajdowały się kluby fitness, galerie i restauracje oraz plac publiczny.


0.0
Napisz pierwszy komentarz