Real Estate Management Congress

Prawnicy w Mennicy

Mennica Legacy Tower - budowa
Do grona najemców Mennica Legacy Tower dołączył polski oddział międzynarodowej kancelarii prawnej Noerr.
Noerr Biedecki sp.k. swoje biuro będzie mieć na 16. piętrze wieżowca Mennica Legacy Tower. Kancelaria zajmie 1000 mkw. powierzchni biurowej. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała Cresa, a Golub GetHouse doradzały Colliers International oraz Greenberg Traurig LLP. Po Allen & Overy jest to druga renomowana kancelaria prawna, która będzie mieć swoją siedzibę w kompleksie realizowanym przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. 
 
Decyzja o przeniesieniu siedziby polskiego oddziału Noerr do tak nowoczesnego i prestiżowego budynku jakim jest Mennica Legacy Tower, to dowód na to, że Noerr – firma należąca do czołówki europejskich kancelarii prawnych – coraz bardziej otwiera się na lokalny rynek i widzi potencjał w umacnianiu swojej obecności w regionie CEE i w Polsce – powiedział Radosław Biedecki, partner zarządzający w warszawskim biurze Noerr. 
 
Noerr jest kancelarią prawną obsługującą klientów na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Monachium. Sieć oddziałów Noerr znajduje się w jedenastu lokalizacjach na świecie. W Polsce firma działa od 1992 r. W styczniu ubiegłego roku polski oddział Noerr połączył się z kancelarią DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy, rozpoczynając działalność pod nazwą Noerr Biedecki sp.k. Obecna siedziba kancelarii mieści się w biurowcu Concept Tower w Warszawie.
 
Mennica Legacy Tower to dla międzynarodowych, prestiżowych firm jeden z najlepszych adresów w Warszawie. Ponadczasowa architektura, najnowsze rozwiązania technologiczne, zastosowanie idealnie skomponowanych szlachetnych materiałów wykończeniowych oraz dbałość o każdy detal sprawiają, że nasz wieżowiec oferuje doskonałe warunki dla rozwoju renomowanych kancelarii prawnych. Tworząc Mennica Legacy Tower czerpiemy inspirację i najlepsze wzorce z kilkudziesięcioletniego doświadczenia naszej firmy w realizacji najbardziej prestiżowych budynków, wyróżniających się niepowtarzalnym stylem oraz najwyższą jakością. Cieszymy się, że kancelaria Noerr Biedecki sp.k. zaufała naszej wizji ponadczasowego budynku biurowego, wybierając Mennica Legacy Tower na swoją nową siedzibę – powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.
 
Z 140-metrową wieżą Mennica Legacy Tower sąsiaduje 43-metrowy Budynek Zachodni. Łącznie obiekty te oferują 65 630 mkw. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Mennica Legacy Tower powstaje zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 r.
 

0.0
Napisz pierwszy komentarz