PGE Narodowy

Skanska z nowym projektem w Gdańsku

Wizualizacja projektu Wave
Skanska zaprezentowała pierwszy projekt biurowy w Gdańsku, który będzie posiadał certyfikat WELL. Mowa o biurowcu Wave, który dostarczy na tutejszy rynek ok. 48 000 mkw. powierzchni.

Wave to nowy projekt biurowy firmy Skanska. Obiekt ten powstaje przy al. Grunwaldzkiej w centrum biznesowym w Gdańsku Oliwie. W ramach inwestycji powstaną dwa 14–kondygnacyjne biurowce o wysokości 55 m i dwa poziomy garażu podziemnego. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na przełom 2019 i 2020 r. Zostanie wówczas oddany do użytku budynek o powierzchni 24 700 mkw. Za komercjalizację Wave odpowiedzialna jest agencja doradcza CBRE.

Cieszymy się, że jako biurowa część Skanska wchodzimy na rynek trójmiejski z pierwszym, dużym projektem. To ważny krok w rozwoju naszej działalności w Polsce i w regionie CEE. Dzięki obecności w Gdańsku jesteśmy już na siedmiu najważniejszych rynkach biurowych w Polsce. Jesteśmy bezpiecznym partnerem biznesowym, który sam finansuje swoje inwestycje komercyjne – podkreśla Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce. 

Wave to pierwszy projekt śląskiego biura architektonicznego medusa group w Gdańsku. Obiekt będzie stanowił przykład industrialnej architektury. Elewacja projektu będzie bowiem nawiązywać do stoczniowych tradycji Gdańska. Projekt biurowców Wave to architektura zainspirowana rytmiczną kompozycją industrialnych portowych składów kontenerowych. Elewacja, nie wprost, czerpie z matematycznego, modułowego układu stoczniowych pierzei Gdańska. Ogólnodostępna przestrzeń między budynkami nawiązywać ma do bałtyckiego, nabrzeżnego krajobrazu, gdzie wydmy interferują z morskimi falami, tworząc niepowtarzalny klimat – mówi Przemo Łukasik, architekt z medusa group.

Skanska rozpoczynając swoją obecność na trójmiejskim rynku zamierza aktywnie włączyć się w rozwój centrum biznesowego w Gdańsku Oliwie oraz w odnowienie ważnych dla mieszkańców miejsc. We współpracy z Inicjatywą Miasto, deweloper wspiera rewitalizację ul. Schopenchauera przy Parku Oliwskim. W ramach tego projektu powstanie woonerf, pojawi się mała architektura, a także nastąpi odświeżenie elewacji budynków.

Biurowiec Wave jest zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji WELL. Dodatkowo, dzięki rozwiązaniom uwzględniającym potrzeby osób o różnym stopniu aktywności i w różnym wieku, inwestycja Skanska będzie spełniać wymogi certyfikatu „Obiekt bez barier”. Biurowiec Wave będzie też pierwszym budynkiem w Trójmieście z innowacyjnym systemem operacyjnym Connected by Skanska integrującym w aplikacji mobilnej i poprzez platformę www zarządzanie różnymi funkcjami budynku oraz powierzchni biurowej – mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, regionalny dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. Wave będzie wyposażony w tzw. activity based parking rozpoznający tablice rejestracyjne i przydzielający miejsca parkingowe. Analizując dane historyczne oraz bieżące informacje, system w efektywny sposób zarządza rotacją na parkingu. To duże ułatwienie dla najemcy, który może optymalnie zarządzać pulą miejsc parkingowych dla pracowników i gości – dodaje Agnieszka Krawczyk-Rogowska. Najemcy będą mieli też możliwość dostosowania na życzenie tzw. Connected Fit-out, obejmującego m.in. rezerwację sal spotkań, sterowanie temperaturą i oświetleniem w pomieszczeniach za pomocą aplikacji mobilnej.

Wave – kluczowe fakty i liczby: 

  • Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 700 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2
  • Planowany termin oddania do użytku przełom Q4 2019 r. - Q1 2020 r.
  • Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier
  • Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A. 
  • Agent wynajmujący: CBRE
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz