Nowa siedziba światowego lidera branży budowlanej

|
Biurowiec Graffit
Biurowiec Graffit
Grupa budowlana Eiffage przeniesie na początku 2019 r. główną siedzibę należących do niej spółek do zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie biurowca Graffit.

Jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie, firma Eiffage, zdecydowała się na zmianę lokalizacji swojej głównej siedziby w Polsce. W Polsce wiodącym podmiotem grupy jest Eiffage Polska Budownictwo. Firma od 30 lat specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych.
Grupę Eiffage w transakcji najmu 910 mkw. powierzchni biurowej reprezentowała globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami Savills.


Najemca podjął decyzję o przeprowadzce kierując się m.in. chęcią podniesienia standardu zajmowanej przestrzeni biurowej. O wyborze budynku Graffit zadecydowała bardzo wysoka jakość oferowanej powierzchni, potwierdzona certyfikatem BREEAM Interim na poziomie Excellent. Dodatkowo najemca uzyskał możliwość umieszczenia na dachu nieruchomości swojego logotypu oraz zapewnił swoim pracownikom ponadstandardową liczbę miejsc parkingowych – mówi Maciej Sałata, konsultant w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, w firmie Savills.


Graffit jest nowoczesnym budynkiem biurowym mieszczącym się przy ul. Domaniewskiej 28 w Warszawie, który oddano do użytku w marcu 2018 r. Powierzchnie biurowe zajmują w nim 16 600 mkw, inwestycja otrzymała również certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Deweloperem inwestycji jest firma Hines, a za projekt architektoniczny odpowiedzialny był polski oddział pracowni Rolfe Judd. Powyższe czynniki miały znaczący wpływ na wybór nowej lokalizacji przez grupę Eiffage.


2.0
Napisz pierwszy komentarz