Giant

White Stone Development przejmuje Helion i Luminar

|
biurowiec przy ul. Cybernetyki
biurowiec przy ul. Cybernetyki
Deweloper podpisał przedwstępną umowę z Deka Immobilien GmbH na zakup dwóch budynków biurowych mieszczących się przy ul. Cybernetyki 7 i 7a w Warszawie.

Umowa ma objąć dwa biurowce znane pod nazwami Helion i Luminar. Ich łączna powierzchnia najmu wynosi prawie 15 000 mkw. Do budynków przypisane jest również 350 podziemnych i naziemnych miejsc postojowych.


Firma White Stone Development Sp. z o.o. ma bogaty dorobek zrealizowanych inwestycji o charakterze mieszkaniowym oraz komercyjnym. Najpopularniejszymi projektami, które warto wymienić są takie realizacje jak Multimedialny Dom Plusa, Celebro czy Fort Mokotów.


Ostatnie lata działalności naszej grupy kapitałowej cechuje wyraźnie widoczna dynamika wzrostu. Realizacja kolejnych projektów na rynku nieruchomości komercyjnych to efekt przyjętej strategii, która ma na celu uplasować spółkę wśród liczących się firm z tego sektora. Prowadzimy ciekawe projekty, takie jak będące w trakcie budowy Celebro oraz rewitalizacja zabytkowej tkanki miejskiej jakim jest teren Fortu Mokotów. Dwa nowe budynki będą kolejną bardzo atrakcyjną propozycją dla naszych najemców i autorskim wkładem w dalszy rozwój warszawskiego rynku nieruchomości komercyjnych – komentuje Anna Suchodolska, Członek Zarządu White Stone Development Sp. z o.o.  


Biurowce, które mają uzupełnić portfel komercyjny dewelopera zostały oddane do użytku dekadę temu – w 2007 oraz 2008 r. Oba posiadają  7 kondygnacji naziemnych oraz parkingi podziemne. Ulica Cybernetyki jest jednym z centrów biznesowego życia Warszawy, wobec czego w okolicy można znaleźć wiele kawiarni i restauracji, co na pewno docenią pracownicy pragnący zachować work-life-balance. Nabywca zapowiada, że planuje zaadaptować budynki w innowacyjny sposób, co pozwoli dostarczyć unikatowy produkt na rynek nieruchomości komercyjnych.


Zakup tych dwóch biurowców to dla nas kolejny projekt na rynku inwestycji komercyjnych. Zapewniam, że mamy bardzo ciekawy plan, którego realizacja pozwoli na stworzenie nietuzinkowego projektu na mapie stołecznego zagłębia biurowego – dodaje Anna Suchodolska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz