Giant

W sercu Wrocławia wyrośnie biurowiec

|
Biurowiec Infinity
Biurowiec Infinity
Nowoczesny projekt biurowy Infinity realizowany wspólnie przez Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4) stanie w ścisłym centrum Wrocławia przy pl. Jana Pawła II.

W ramach najnowszej inwestycji powstanie biurowiec o łącznej powierzchni najmu liczącej ponad 22 000 mkw. Pierwsze prace już się rozpoczęły, a finalizacja całego projektu ma przypaść na III kwartał 2020 r. Budynek będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.


W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – komentował Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.


Biurowiec Infinity ma łączyć w sobie wysoką jakość przestrzeni, wyjątkową architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia. Powierzchnia biurowa zajmie w budynku 18 727 m kw., natomiast 1 561 m kw. przeznaczone zostanie na handel i usługi. Pod ziemą znajdzie się trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe oraz 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie. Z myślą o rowerzystach zaplanowano budowę szatni oraz pryszniców. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II będzie udogodnieniem dla osób poruszających się komunikacją miejską.

Bryła o nieregularnym kształcie przypominającym znak nieskończoności, do którego nawiązuje nazwa biurowca, doskonale wpisze się w najnowsze trendy architektoniczne. W imponującym lobby znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsca dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras zlokalizowany na dachu budynku.


Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. Doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoka jakość oferowanej przestrzeni – to tylko niektóre z atutów, utwierdzających  nas w przekonaniu, że inwestycja ma ogromny potencjał. Szalenie pozytywnie nastraja także dynamiczny rozwój Wrocławia. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej JLL, łączne zasoby powierzchni biurowej w stolicy Dolnego Śląska przekroczyły poziom 1 000 000 mkw. Co więcej, Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast, cieszących się największym zainteresowaniem wśród najemców. Jesteśmy pewni, że w oparciu o  naszą wiedzę i doświadczenie, zrealizujemy projekt absolutnie wyjątkowy – taki, który będzie atrakcyjny nie tylko dla firm wynajmujących przestrzeń w Infinity, ale także dla ich pracowników, finalnych użytkowników biurowca – dodał Mariusz Frąckiewicz.

 

To już druga inwestycja, którą wspólnie realizują Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą jest kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 mkw zlokalizowany w stolicy małopolski. Ostatni etap krakowskiej inwestycji został oddany do użytku pod koniec 2017 r. Kompleks jest obecnie całkowicie wynajęty i mieszczą się w nim siedziby takich międzynarodowych korporacji jak Cisco, Aptiv czy Aon.


0.0
Napisz pierwszy komentarz