Assa Abloy

Komercjalizacyjny sukces Octava Property Trust

|
Renaissance Tower
Renaissance Tower
Właściciel osiemnastu nieruchomości zlokalizowanych w całej Polsce podpisał umowy na najem powierzchni niemal 4 000 mkw. w warszawskich biurowcach Renaissance Tower i Marynarska Passage.

Nie słabnie duże zainteresowanie lokalami w biurowcu Renaissance Tower. Pod koniec września zwolniły się w nim 4 piętra, a w ciągu zaledwie miesiąca większość tej powierzchni została już wynajęta. Do dyspozycji są aktualnie dostępne ostatnie wolne powierzchnie, jednak jednocześnie trwają również zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi dostępnym metrażem.


Renaissance Tower zlokalizowano w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu na warszawskiej Woli, przy bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego. Na 15 piętrach biurowca rozlokowano 18 000 mkw. powierzchni. W 2013 r. biurowiec został zmodernizowany, a w ramach prac podniesiono standard wykończenia części wspólnych i dodano nowe miejsca parkingowe w wielopoziomowym garażu.


Biura w budynku wynajęły m.in. spółka Tramwaje Warszawskie, która zajmie powierzchnię ponad 2 000 mkw., Pekao Bank Hipoteczny zajmując niemal 970 mkw. oraz agencja eventowa Endorfina Events, która wynajęła ponad 900 mkw. Umowy zostały podpisane na okres od 5 do 6 lat.


Październik pod względem wynajętej powierzchni był dla nas bardzo udany, szczególnie w przypadku biurowca Renaissance Tower, gdzie wynajęliśmy ponad 3 800 mkw. Duże zainteresowane naszymi nieruchomościami wynika z atrakcyjnej lokalizacji obiektów, które stanowią interesującą propozycję rynkową dla najemców poszukujących odpowiedniej jakości w atrakcyjnej cenie – komentował Wiktor Dąbrowski, Leasing Director Octava Property Trust.


Inwestorzy wykazują podobne zainteresowanie wobec innej inwestycji należącej do portfolio Octava Property Trust. W budynku Marynarska Passage powierzchnie wynajęły bowiem trzy firmy: Nieruchomości Plus, spółka Gaspoint oraz Hyper Locks, które podpisały umowy w ramach projektu Własne B. Jego ideą jest wynajem mniejszych biur przygotowanych do wprowadzenia oraz na elastyczniejszych warunkach.


Wprowadzenie do Marynarska Passage elastycznych rozwiązań dla małych i średnich firm okazało się sukcesem, stąd decyzja o powiększeniu powierzchni wynajmowanej w ramach konceptu Własne B, która będzie dostępna już od nowego roku – mówiła Kamila Borkowska, Leasing Manager w Octava Property Trust.


0.0
Napisz pierwszy komentarz