Giant

Skanska sprzedała dwa budynki w Katowicach

|
Silesia Business Park w Katowicach
Silesia Business Park w Katowicach
Spółka sprzedała budynki C i D należące do kompleksu Silesia Business Park w Katowicach. Biurowce nabył filipiński fundusz ISOC Holdings Inc.

Pierwsza transakcja sprzedaży budynków kompleksu biurowego Skanska w CEE jest jednocześnie pierwszym zakupem, którego dokonał filipiński fundusz w Polsce. Dzięki tej transakcji Skanska zakończyła proces inwestycyjny kompleksu ulokowanego w Katowicach, gdyż budynki A i B zostały zakupione przez szwedzkiego inwestora Niam już w 2015 r.


Sprzedane właśnie wysokiej klasy biurowce C i D dostarczają ok. 24 000 mkw. powierzchni najmu oraz 250 miejsc parkingowych rozlokowanych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Swoje biura w tych budynkach wynajmują najemców z branży technologicznej i IT takich, jak PwC, Accenture i NGA Human Resources. Kompleks Silesia Business Park zlokalizowany został w rozwijającej się biznesowej dzielnicy Katowic i ze swoją charakterystyczną elewacja, na którą jego użytkownicy mówią tiramisu, stanowi jedną z katowickich wizytówek. Budynek C kompleksu posiada certyfikat LEED na poziomie Gold, a budynek D ubiega się o jego przyznanie.


Rynek biurowy w miastach regionalnych, w tym w Katowicach, rozwija się bardzo dynamicznie. Katowice są niezmiennie w polskiej czołówce - mówił Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce - Cieszy nas, że ISOC Holding, to kolejny zagraniczny inwestor, który swoją obecność w Polsce zaczyna od współpracy z nami. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów - dodał.


Katowice stanowią centrum biznesowe Śląska. Stopa bezrobocia wynosi tam 2,3 proc, a średni dochód jest nawet o 23 proc. wyższy niż w województwie. Co więcej, 21 proc śląskiego PKB jest wytwarzane właśnie w Katowicach. To region z dużym potencjałem biznesowym, ponieważ w Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnia się aż 41 tys. pracowników w 180 firmach.


W procesie sprzedaży budynków spółce Skanska doradzały firmy GVA oraz Colliers International. ISOC Holdings Inc. korzystał z pomocy Augusta Cracovia oraz CBRE. Od strony prawnej przy transakcji doradcami byli: Hogan Lovells dla fińskiego inwestora oraz Dentons dla sprzedającego.


1.0
Napisz pierwszy komentarz