Proton Office

Łódzki TEAL OFFICE oddany do użytku

|
TEAL OFFICE fot. OPG Property Professionals
TEAL OFFICE fot. OPG Property Professionals
Budynek TEAL OFFICE w Łodzi, którego zarządcą jest firma OPG Property Professionals został właśnie oddany do użytku, a jego pierwsi najemcy wprowadzą się do swoich nowych biur jeszcze w tym tygodniu.

Zlokalizowany w Łodzi biurowiec jest sześcokondygnacyjnym obiektem biurowo-usługowym klasy A. Głównym celem inwestora było wkomponowanie go w otoczenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa. Obiekt po renowacji funkcjonuje pod nazwą OFF Piotrkowska Center. Fasadę budynku z jednej strony wykończono grafitowymi blokami ceglanymi, a z drugiej całkowicie przeszklono. Biurowiec otrzymał nominację do nagrody Perła Współczesna w tegorocznym plebiscycie Perły Łodzi.


Łączna powierzchnia TEAL OFFICE wynosi 3 034 mkw., a dwie trzecie powierzchni zostały już skomercjalizowane, za co również odpowiedzialni byli eksperci z firmy zarządzającej budynkiem.

Mamy jeszcze dostępne powierzchnie biurowe na pierwszym i ostatnim, piątym piętrze, a także lokal usługowy o wielkości 169 mkw., którego wysokość pozwala na aranżację dodatkowej przestrzeni, na przykład w postaci antresoli. Atutem najwyższej kondygnacji jest zaś przestronny taras wychodzący na ulicę Roosevelta oraz doskonały widok na podwórko OFFa i panoramę ulicy Piotrkowskiej z każdej części biura, dlatego prowadzimy rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajmem całego piętra o powierzchni 400 mkw. ­– podkreślała Monika Hryniewicz, Head of Leasing, OPG Property Professionals.


Wynajęte przestrzenie należą do takich firm z dziedziny nowych technologii jak BinarApps i Grafton Recruitment Poland, które powinny wprowadzić się do biurowca jeszcze w tym tygodniu. Na parterze budynku otworzy się również nowa restauracja: Len i Bawełna.

Najemcy będą mogli korzystać z wielu nowych technologii dostępnych w TEAL OFFICE. Aby ułatwić pracę zainstalowano szybki światłowód oraz podniesione podłogi techniczne, które umożliwiają szybką modyfikację aranżacji powierzchni. Nie zabraknie też całodobowej ochrony fizycznej, oraz zaawansowanych systemów monitoringu i kontroli bezpieczeństwa.

Nowi najemcy już dziś mogą korzystać z wielu ekologicznych rozwiązań, takich jak system monitorowania własnego zużycia energii, automatyczne sterowanie instalacjami klimatyzacyjno-wentylacyjnymi, energooszczędne windy czy wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz zapobiegają ucieczce ciepła na zewnątrz. Latem o komfort najemców zadba znajdująca się w standardzie klimatyzacja z funkcją free cooling i nawilżaniem powietrza, a także uchylne okna – mówił Michał Smulski, Project Manager inwestycji.

Obiekt już na etapie realizacji projektu otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, na co miały również wpływ rozwiązana w otoczeniu biurowca. Obecnie trwa budowa krytego parkingu dla rowerów, a cykliści będą mogą także korzystać z szatni i pryszniców. Na wiosnę wszystko zostanie pokryte zielenią, zarówno wiata rowerowa, jak i dach budynku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz