Giant

Ostatnia faza realizacji kompleksu Imagine

|
Imagine zawieszenie wiechy
Imagine zawieszenie wiechy
Na budynkach A i B kompleksu biurowego Imagine zawisła symboliczna wiecha, która świadczy o osiągnięciu najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku.

Generalny wykonawca części biurowej kompleksu, Eiffage Polska Budownictwo S.A., potrzebował jedynie dziewięciu miesięcy na wykonanie dwóch sześciokondygnacyjnych konstrukcji budynków biurowych. Pojawiły się na nich również elementy elewacji, a w najbliższym czasie planowany jest montaż ekranów akustycznych na dachu.

W tym samym czasie prowadzone są również zewnętrzne prace izolacyjne i termoizolacyjne, a wewnątrz prace murowe, tynkarskie i instalacyjne. W ramach inwestycji zadbano również o okolicę kompleksu. Wykonano m.in. ścieżkę rowerową od strony Al. Rydza-Śmigłego w Łodzi, przyłącze ciepłownicze oraz usunięto kolizje infrastruktury podziemnej, blokującej możliwość przebudowy skrzyżowania od strony Al. Piłsudskiego.


Zawieszenie wiechy to krok milowy w realizacji każdej inwestycji. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tempa prac przy budowie Imagine. Rozpoczynając ten projekt narzuciliśmy sobie bardzo wymagający harmonogram realizacji, który wielu osobom mógł się wydawać nierealny. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu i wzorowej współpracy z wykonawcami poszczególnych części biurowca, złożony proces inwestycyjny przebiega zgodnie z założeniami i już za nieco ponad pół roku w Imagine pojawią się pierwsi najemcy. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się również na zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego kompleksu. Jesteśmy na etapie finalizacji negocjacji z kolejnymi firmami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.


Kompleks biurowy Imagine realizowany przez Avestus Real Estate powstaje w standardzie technicznym klasy A, na który będą składały się trzy budynki. Dwa szściokondygnacyjne obiekty dostarczą łącznie 17 200 mkw. powierzchni komercyjnej, w czym 14 800 mkw. to będzie powierzchnia biurowa, a 2 400 mkw. zostanie przeznaczone na przestrzeń handlowo-usługową. Trzeci budynek będzie sześciopiętrowym parkingiem naziemnym oferującym 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych. Konstrukcja i elewacja garażu powstała już we wrześniu br., obecnie prowadzone są już ostatnie prace wykończeniowe. Za tę część inwestycji odpowiedzialna jest firma GOLDBECK.


Najemcami kompleksu zostaną takie przedsiębiorstwa jak firma technologiczna Bluerank oraz dwujęzyczne przedszkole Kids&Co.restauracja Olimp, które zajmą powierzchnię handlowo-usługową, usytuowaną na parterze budynku B.


Projekt biurowca opracowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a za komercjalizację odpowiadała firma Colliers International. Oddanie do użytku kompleksu zaplanowano na III kwartał 2019 r.


5.0
Napisz pierwszy komentarz