Tork

West Gate zatrzymał Nokię

|
West Gate
West Gate
Największa tegoroczna transakcja według ekspertów Colliers International właśnie została sformalizowana. Firma Nokia zdecydowała się pozostać w biurowcu West Gate we Wrocławiu.

Lider w obszarze transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych, reprezentowany przez Colliers International podczas renegocjacji kontraktu, przedłużyć umowę najmu w należącym do Globalworth Poland biurowcu, zajmując ponad 14 000 mkw. Nokia zajmuje największą powierzchnię ze wszystkich firm w biurowcu. Co więcej, w sąsiadującym budynku West Link, także należącym do portfela Globalworth Poland, również znajduje się siedziba operatora.


Do West Gate Nokia wprowadziła się w 2014 r., gdzie otworzyła centrum badawczo-rozwojowe, w którym prowadzone są badania i testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Umowa miała wygasnąć dopiero za dwa lata, jednak firma zdecydowała się na przedłużenie jej już teraz.


Nasz rozwój biznesowy kontynuujemy tam, gdzie czujemy się dobrze. Takie warunki stwarza nam Wrocław – ze swoim rynkiem pracy - i West Gate – oferując bardzo komfortowe i nowoczesne biura. Mamy nadzieję, że nasza decyzja zachęci kolejnych inwestorów do związania swojej przyszłości biznesowej z tym miastem – skomentował Bartosz Ciepluch, Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.


Wrocław jest obecnie trzecim pod względem wielkości rynkiem biurowym w naszym Kraju. Wyprzedza go jedynie Kraków i Warszawa. Jest również drugim po Krakowie miastem regionalnym, które przekroczyło próg 1 mln mkw. powierzchni biurowej.


Na koniec III kwartału tego roku, wolumen powierzchni biurowych we Wrocławiu wyniósł nieco ponad 1 mln mkw. Od początku lipca do końca września na rynek trafiło blisko 132 000 mkw. nowej powierzchni, a w budowie pozostaje ponad 270 000 mkw. biur. O świetnej kondycji sektora we Wrocławiu świadczy jednak nie tylko wysoka aktywność deweloperów, ale również najemców. Najlepszym przykładem jest przedłużenie umowy najmu przez Nokia w West Gate. Z naszych danych wynika, że jest to największa dotychczasowa transakcja na wrocławskim rynku w 2018 roku – dodała Dorota Kościelniak - Dyrektor Biura Colliers International we Wrocławiu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra