Kinnarps nowy

Warszawski biurowiec Piękna 2.0 ma nowego nabywcę

|
Biurowiec Piękna 2.0, fot. materiały prasowe
Biurowiec Piękna 2.0, fot. materiały prasowe
Spółka Generali Real Estate zakupiła nieruchomość w imieniu funduszu Generali Europe Investments Holding.

Sfinalizowanie transakcji budowlanej jest kolejnym etapem rozwoju warszawskiego portfela biurowego o wartości 1 mld zł, będącego własnością Generali. W jego skład wchodzą m.in.: budynek KróLEWska, Pałac Jabłonowskich i Plac Małachowskiego.

 

Biurowiec mieści się przy ul. Pięknej w samym centrum Warszawy. Lokalizacja w pobliżu siedziby sejmu, budynków rządowych i ambasad umożliwia bardzo dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta. Obiekt ma 8 kondygnacji o łącznej powierzchni biurowej ok. 15 820 mkw., a na jego parterze znalazło się miejsce dla licznych punktów handlowych. Choć budynek oddano do użytku kilkanaście lat temu, został on unowocześniony w ostatnim czasie. Jego czołowym najemcą jest aktualnie Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Zakup biurowca to część strategicznego planu przedsiębiorstwa Generali Real Estate, które obejmuje swoją działalnością najważniejsze europejskie miasta. Nabycie Pięknej 2.0 zwraca uwagę na istotną rolę regionu Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie biura i punkty handlowe lokalizuje się przy najczęściej uczęszczanych ulicach.

 

W przebiegu transakcji kupujący konsultował się z doradcami firm JLL, White&Case, PWC, Baker McKenzie oraz Gleeds. Mieliśmy przyjemność doradzać Generali Real Estate przy transakcji, która potwierdza stałe zainteresowanie globalnych inwestorów obiektami biurowymi klasy „core”, zlokalizowanymi w centrum Warszawy – komentuje Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.

 


5.0
Tagi: Generali
Napisz pierwszy komentarz