Assa Abloy

Małachowski Square zmienił właściciela

Małachowski Square
Małachowski Square
Europa Capital i White Star Real Estate sprzedały projekt biurowy Małachowski Square na rzecz Generali Real Estate, w imieniu funduszu GEIH Grupy Generali.

Małachowski Square to zrewitalizowana historyczna kamienica, która oferuje 14 500 mkw. Budynek znajduje się w pobliżu Parku Saskiego i Placu Piłsudskiego. Obecnie obiekt wynajęty jest w 92 proc. White Star Real Estate, który jest odpowiedzialny za komercjalizację całego projektu, jest w trakcie finalizacji kolejnych umów najmu na ostatnie wolne powierzchnie w budynku. W gronie najemców budynku znajduje się m.in. kancelaria prawnicza K&L Gates, firma private equity CVC Capital Partners, kancelaria prawna WBK, agencja PR Solski Communication, oferująca przestrzenie cooworkingowe firma Solution Space i niemiecki bank Berlin Hyp. Parter kamienicy przeznaczony jest na lokale usługowe, jak np. restauracja Informal Kitchen, atelier krawieckie D’senis oraz salon SPA MAE. Niebawem otwarte zostaną dwa kolejne lokale gastronomiczne. 

Do tej pory właścicielami i inwestorami w formie Joint Venture byli Europa Capital wraz z White Star Real Estate, który jednocześnie odpowiadał za zarządzanie i asset management całego projektu. Firmy sfinalizowały sprzedaż obiektu Małachowski Square na rzecz Generali Real Estate, w imieniu funduszu GEIH Grupy Generali.

Apetyt inwestorów na Małachowski Square był wyjątkowo silny, co było spowodowane nie tylko doskonałą jakością budynku, ale także perspektywą długoterminowych dochodów uzyskanych z umów najmu. Wraz z naszym partnerem udało nam się rozwiązać trudną sytuację inwestycji sprzed paru lat i uczynić z Małachowski Square przykład profesjonalnie zarządzanej, luksusowej powierzchni biurowej, która dziś, postrzegana jest powszechnie za jeden z najlepszych budynków biurowych w Warszawie – mówi Robert Martin, founding partner w Europa Capital.

Cieszymy się, że wraz Europa Capital udało nam się zainwestować w tak wyjątkową nieruchomość jak Małachowski Square. Wysoki standard tego prestiżowego budynku i renomowani najemcy, których dzięki efektywnemu procesowi wynajmu udało nam się przyciągnąć, a także rosnąca atrakcyjność warszawskiego rynku dla europejskich inwestorów, znalazła odzwierciedlenie w wycenie nieruchomości – dodaje Brian Patterson, założyciel White Star Real Estate.

Lista najemców chętnych do wynajęcia przestrzeni była długa. W trosce o jakość i prestiż inwestycji starannie selekcjonowaliśmy najemców, wybierając takich, którzy podkreślą najwyższy standard budynku. Cieszymy się, że nasze starania o stworzenie ekskluzywnej, biurowej inwestycji okazały się efektywne i tak silnie przyciągnęły inwestorów instytucjonalnych – mówi James Pennington, director asset management w Europa Capital.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz