Assa Abloy

IMMOFINANZ nabywa Warsaw Spire Tower

art. sponsorowany
|
Warsaw Spire Tower, źródło: materiały prasowe
Warsaw Spire Tower, źródło: materiały prasowe
IMMOFINANZ nabywa budynek Warsaw Spire Tower o łącznej powierzchni ok. 71 600 mkw.
  • Zakup budynku biurowego o łącznej powierzchni ok. 71 600 mkw. za uzgodnioną wartość nieruchomości ok. 386,0 mln euro; transakcja podlega zatwierdzeniu przez polski organ antymonopolowy
  • Oczekiwany przychód z najmu w wysokości ok. 19,6 mln euro rocznie wzmocni stabilną stopę zwrotu IMMOFINANZ
  • Wieża jest w pełni wynajęta, a średni pozostały okres obowiązywania umów wynosi prawie pięć lat

IMMOFINANZ nabywa budynek Warsaw Spire Tower poprzez zakup odpowiednich spółek holdingowych. Ta niemal 220-metrowa wieża oferuje łącznie 71 600 mkw. powierzchni pod wynajem, z ok. 65 000 mkw. powierzchni biurowej. Pozostała część przeznaczona jest głównie na cele tzw. retailu. Uzgodniona wartość nieruchomości wynosi ok. 386,0 mln euro. Oczekiwany roczny przychód z najmu na podstawie fakturowanych czynszów to ok. 19,6 mln euro. Sprzedawcami są firma Ghelamco Group, która ukończyła budowę wieży w 2016 r., oraz Madison International Realty, globalna firma Private Equity z sektora nieruchomości.

Transakcja ta reprezentuje silny krok dla dalszego wzrostu IMMOFINANZ. Zgodnie z naszą strategią najpierw skoncentrowaliśmy nasz portfel na sektorze biurowym i handlowym, teraz natomiast znacząco wzmocnimy go, jak również naszą stabilną stopę zwrotu, dzięki tej wyjątkowej nieruchomości – powiedział Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ, w sprawie planowanej akwizycji.

Warszawa jest jednym z najbardziej obiecujących rynków biurowych spośród wszystkich tych, na których funkcjonujemy, ze względu na dynamiczny rozwój i korzystne wskaźniki ekonomiczne.

 

Kupno nieruchomości zostało dziś zatwierdzone przez Radę Nadzorczą IMMOFINANZ. Podpisanie umowy ma nastąpić wkrótce, podobnie jak złożenie niezbędnych dokumentów w polskim urzędzie antymonopolowym (UOKiK). Po zatwierdzeniu przez organ antymonopolowy, finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni. Transakcja zostanie sfinansowana zarówno kapitałem własnym, jak i długiem.

 

Warsaw Spire Tower (budynek A) ma łącznie 49 pięter i jest najwyższą wieżą biurową w Warszawie. Powierzchnia biurowa jest w pełni wynajęta, m.in. przez takich najemców jak: Goldman Sachs, Samsung, JLL i Mastercard. Średni pozostały okres obowiązywania umów wynosi ok. 4,6 roku.

 

Wieża zlokalizowana jest w szybko rozwijającej się dzielnicy City Center West. Umiejscowienie przy rondzie Daszyńskiego, tuż obok Placu Europejskiego oferuje doskonałe połączenia zarówno dla transportu prywatnego, jak i publicznego – na przykład ze stacją drugiej linii warszawskiego metra oraz licznymi przystankami tramwajowymi i autobusowymi.

 

IMMOFINANZ w Polsce

 

Portfel nieruchomości IMMOFINANZ w Polsce na dzień 31 marca 2019 r. miał wartość księgową 760,3 mln euro. Stanowi to 17,2 proc. łącznego portfela firmy. W jego skład wchodzi 26 obiektów z ok. 377.100 mkw. powierzchni pod wynajem i poziomem komercjalizacji 93,0 proc.


0.0
Napisz pierwszy komentarz