Real Estate Management Congress

Vastint otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu Waterfront II

|
Planowane biurowce w inwestycji Waterfront II, wiz. materiały prasowe Vastint Poland
Planowane biurowce w inwestycji Waterfront II, wiz. materiały prasowe Vastint Poland
W Gdyni rozpocznie się budowa II etapu inwestycji Waterfront. Firma Vastint Poland otrzymała pozwolenie na realizację tego wielofunkcyjnego kompleksu.

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II. W jej obrębie znajduje się także Skwer Kościuszki oraz wieżowce Sea Towers. W skład kompleksu wchodzić będą cztery budynki z garażami podziemnymi, których całkowita powierzchnia wyniesie 44 000 mkw. Dwa z nich stanowić będą biurowce o powierzchni 14 500 mkw., natomiast w dwóch pozostałych powstanie 126 lokali mieszkalnych. Początek prac budowlanych planowany jest na wiosnę 2020 r.

Pierwszy etap tego projektu został oddany do użytku w 2015 r. W jego skład wchodzą 2 budynki – biurowy oraz mieszkalny. Istniejące zabudowy Waterfront zostaną powiększone o dodatkowe 80 000 mkw powierzchni. W pierwszej kolejności powstaną tam budynki mieszkalne, a następnie obiekt biurowy i inne lokale usługowe. Ważnym punktem zabudowy, jest planowany ogólnodostępny skwer, który docelowo ma graniczyć ze Skwerem Kościuszki.

Ze względu na skalę planowanego projektu, jego realizacja będzie etapowana. Zaczynamy od zabudowy fragmentu działki od strony ul. Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ul. Jana Pawła II. Przed nami kilkumiesięczna procedura wyboru generalnego wykonawcy. Prawdopodobnym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest wiosna przyszłego roku. Realizacja budynków od strony Skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Aktualnie pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu – zaznacza Janusz Tybuszewski, Project Manager Vastint Poland.

Całość zostanie wykończona zielenią miejską, aby nadać charakter tej nadmorskiej inwestycji. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna JEMS.

 


5.0
Tagi: Vastint
Napisz pierwszy komentarz