Tork

Branża IT wybiera Wrocław

|
Biuro Cloudical Polska w City Space, fot. materiały prasowe
Biuro Cloudical Polska w City Space, fot. materiały prasowe
Według danych Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we Wrocławiu swoje siedziby ma już kilkaset firm IT.

Największe marki w branży technologii informatycznych oferują nawet ponad 25 tys. miejsc pracy. Liczba osób zatrudnionych w firmach IT, które działają we Wrocławiu, stale rośnie.

 

Wrocław bez wątpienia należy do czołowych hubów IT w Polsce. Właśnie w tym sektorze wiele lokalnych firm realizuje model „born global” - od pierwszego dnia istnienia działając globalnie. Jako miasto przyciągamy także światowych liderów branży IT, co sprawia, iż rynek jest różnorodny i atrakcyjny dla kolejnych talentów – mówi Michał Karbowiak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

Na wrocławskim rynku swoje biura ulokowały takie międzynarodowe marki jak Google, IBM, Nokia i Luxoft. Duże zainteresowanie najemców z branży IT stanowi czynnik stymulujący aktywność inwestycyjną w segmencie nieruchomości biurowych. Oprócz nowoczesnych powierzchni na wynajem, do inwestowania we Wrocławiu zachęcają wykwalifikowane kadry, głownie z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii.

 

Pierwszy oddział w Polsce, w tym roku otworzyła firma Showpad, twórca platformy wspierającej działy sprzedaży i marketingu. Wybór padł na Wrocław i przestrzeń biurową CitySpace w Aquarius Business House. Biuro w tym obiekcie otworzyła także kolejna firma z branży IT – Cloudical Polska Sp. z o.o.

 

W odpowiedzi na coraz większe potrzeby rynku otworzyliśmy we Wrocławiu drugą lokalizację CitySpace. Rozwijające się firmy szukają biur w nowoczesnych budynkach, takich jak Nobilis Business House i Aquarius Business House. Zależy im na prywatności, bezpieczeństwie i dostępności, a to zapewniają im nasze elastyczne przestrzenie biurowe z kontrolą dostępu – dodaje Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.


0.0
Tagi: City Space
Napisz pierwszy komentarz