Giant

Ruszyła sprzedaż loftów w Starej Stajni w Browarach Wrocławskich

|
Stara Stajnia Browary Wrocławskie
Stara Stajnia Browary Wrocławskie
Nowa inwestycja Archicom SA jest architektonicznym klejnotem i unikatowym projektem w skali Europy. Budynek Starej Stajni to 22 przestronne lofty o powierzchni od 36 do 76 mkw.

Kompleks Browary Wrocławskie mieści się przy ul. Jedności Narodowej. Połozony jest w samym sercu Śródmieścia, tuż nad Odrą. Dawny Browar Piastowski składa się z kilkunastu budynków, wśród których znajdują się obiekty wpisane do rejestru zabytków. Nad ich modernizacją czuwał konserwator zabytków. Projektem zajmowało się autorskie Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.  

 

Historia i nowoczesność

Deweloper zadbał o to, by historyczne walory budynku zostały odpowiednio podkreślone i wkomponowane w nowoczesne przestrzenie. Do dawnych funkcji budynku nawiązano nie tylko przy nadawaniu nazw kolejnym obiektom w obrębie Browaru, ale także przez wyeksponowanie licznych detali nawiązujących do funkcji jakie oryginalnie pełnił. Przestrzenie pełne historii ożyły i zyskały nowe funkcje, spełniające współczesne potrzeby mieszkańców: industrialne lofty, restauracje, miejsca do pracy i rekreacji.

Przestrzeń niszczejącego Browaru już dawno pobudzała naszą wyobraźnię. Naszą ambicją, a jednocześnie wielkim marzeniem było nadanie temu poprzemysłowemu terenowi drugiego życia poprzez wyeksponowanie jego atutów historycznych, symbolicznych i lokalizacyjnych. Chcemy, aby w tak wyjątkowej i niezwykłej lokalizacji mogły warzyć się nowe historie mieszkańców, którzy wybiorą tę przestrzeń na miejsce swojego zamieszkania. Widzimy, że wrocławianom podoba się ta koncepcja – mówi Dorota Jarodzka-Śródka – prezes i współzałożyciel Archicom SA.

 

Stara Stajnia – obiekt z duszą

Inwestycja zyskała nowe funkcje osiedla społecznego. Architekci Archicomu zadbali o to, aby przyszli mieszkańcy mieli dostęp do wspólnych przestrzeni, w których będą mogli aktywnie spędzać czas. Na terenie kompleksu budynków znajdzie się Plac Browarny, który ma stanowić miejsce spotkań i być prawdziwym sercem Browarów Wrocławskich. Osiedle będzie posiadało rozbudowaną infrastrukturę, zaplecze usługowe z restauracjami. Projekt przewiduje połączenie inwestycji z przestrzenią nad rzeką, gdzie ma powstać m.in. klub kajakowy.

Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni. Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness. Dedykowane mieszkańcom miejsce ćwiczeń to sprawdzone rozwiązanie na utrzymanie dobrej formy i okazja do integracji z sąsiadami – dodaje Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.


0.0
Napisz pierwszy komentarz