Biurowiec Feniks w Warszawie sprzedany

|
Biurowiec Feniks ma nowego właściciela
Biurowiec Feniks ma nowego właściciela
Inwestor z Korei Południowej kupił warszawski biurowiec Feniks od Funduszu Patrizia Immobilien AG. Nabywca korzystał z pośrednictwa firmy zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości Warburg-HIH Invest Real Estate. W transakcji doradzała firma Savills.

Budynek biurowy Feniks jest zlokalizowany w centrum Warszawy przy zbiegu ulic Żelaznej i Siennej. To jedna z najlepszych lokalizacji na warszawskim rynku. Bezpośrednie sąsiedztwo głównych węzłów komunikacyjnych stolicy pozwala na swobodną i szybką komunikację ze wszystkimi częściami miasta. Jest to nowoczesny budynek, oddany do użytku w 2012 r. Inwestorami były firmy Griffin Real Estate oraz Europlan. Od 2013 r. nieruchomość należała do funduszu IVG. Budynek oferuje do wynajęcia powierzchnie biurowe klasy A o łącznej powierzchni ok. 8 600 mkw. Głównym najemcą budynku jest BOŚ Bank.

Nadal odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie inwestorów najlepszymi nieruchomościami biurowymi zlokalizowanymi w Warszawie. Zakup budynku Feniks, dzięki atrakcyjnej lokalizacji i profilowi dochodów, w tym ponadprzeciętnemu wskaźnikowi WAULT (średni ważony okresu najmu) oraz rynkowym stawkom czynszów, bardzo dobrze wpisuje się w strategię inwestorów typu core - mówi Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills.

W transakcji firmie Warburg-HIH Invest Real Estate doradzały firmy Savills (doradztwo inwestycyjne i techniczne), Greenberg Traurig (doradztwo prawne) i EY (doradztwo podatkowe). Fundusz Patrizia Immobilien AG reprezentowały firmy CBRE (doradztwo inwestycyjne) i Dentons (doradztwo prawne).


0.0
Napisz pierwszy komentarz