Giant

EKO W sercu Katowic stanie biurowiec Moderna. GTC uzyskało pozwolenie na budowę przy ul. Mikołowskiej

|
W sercu Katowic stanie biurowiec Moderna
W sercu Katowic stanie biurowiec Moderna
Nowa inwestycja biurowa klasy A zaoferuje 18 315 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej na 5 piętrach oraz 354 miejsca na parkingu podziemnym.

Projekt budynku wykonało biuro JEMS Architekci. Biurowiec Moderna jest inspirowany katowicką architekturą modernistyczną. Łączy w sobie funkcjonalność, minimalizm i prostotę oraz otwartość na otaczające go miasto. W procesie projektowania oparto się na zasadach filozofii well-being. Elementy architektury będą harmonijnie łączyły się z zielenią. W budynku zaprojektowano:

  • eleganckie lobby;
  • otwarte tarasy;
  • dwa zielone place;
  • szerokie korytarze prowadzące do nowoczesnych sal konferencyjnych, stołówki i holu z windami.

Wewnątrz biurowca powstanie patio, które zapewni dogodną komunikację pieszą z sąsiednimi nieruchomościami – nowym osiedlem mieszkaniowym Nova Mikołowska, pobliskim parkiem, kościołem pw. apostołów Piotra i Pawła oraz historycznym centrum miasta.

Dzięki swojej wyjątkowej architekturze nasz nowy budynek będzie współgrał z lokalną społecznością, kreując otoczenie i dzieląc przestrzeń publiczną z mieszkańcami. Jesteśmy przekonani, że Moderna stanie się także istotnym punktem na biurowej mapie Katowic, zapewniającym najwyższej jakości środowisko pracy, zarówno dla obecnych tu firm, jak i tych, które dopiero wkraczają na śląski rynek – komentuje Grzegorz Boczek, dyrektor działu ds. najmu powierzchni biurowych GTC.

Budynek powstanie na działce w centrum Katowic, która od lat stała pusta (funkcjonował na niej płatny parking). GTC zapowiada, że budowa rozpocznie się jeszcze w 2020 r. Moderna zapewni idealne warunki do pracy oraz zapewni przestrzeń pełną spokoju i przyjaznej atmosfery. Zadbano również o to by inwestycja była przyjazna środowisku naturalnemu.

Aby zmaksymalizować komfort najemców i możliwie zmniejszyć wpływ budynku na środowisko, w Modernie zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – dodaje Grzegorz Boczek – Naszym celem jest, aby inwestycja otrzymała certyfikat LEED GOLD, który potwierdzi jej ekologiczne walory.


5.0
Napisz pierwszy komentarz