Proton Office

GTC zamknęło sprzedaż Neptun Office Center w Gdańsku

|
Neptun Office Center Gdańsk
Neptun Office Center Gdańsk
Globe Trade Centre (GTC) podniosło wartość budynku Neptun Office Center i sprzedała go, generując wolne środki pieniężne.

Budynek biurowy Neptun zlokalizowany jest na gdańskim Wrzeszczu. Został ukończony w 2014 roku. Od 2016 r. jego właścicielem była firma GTC, która nabyła nieruchomość jako część portfela od Hines. Neptun Office Center oferuje 16 100 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 160 go miejsc parkingowych. Bliskie sąsiedztwo dworca kolejowego, komunikacji autobusowej oraz głównej arterii łączącej Gdańsk z pozostałymi metropoliami Trójmiasta: Gdynią oraz Sopotem zapewnia najemcom doskonałe warunki komunikacyjne. Budynek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nieruchomości biurowych w Gdańsku.

W 2016 roku nabyliśmy nieruchomość wynajętą w 72% w atrakcyjnej cenie. Doskonałe zarządzanie nieruchomościami, jak również zarządzanie aktywami, pozwoliły nam na zmianę wizerunku budynku, a co za tym idzie doprowadziło do wynajęcia całej dostępnej powierzchni. Sprzedaż budynku wygenerowała środki pieniężne, które mogą zostać przeznaczone na reinwestycje oraz częściowo możemy się nimi podzielić z akcjonariuszamimówi Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Podczas transakcji strony kupującego oraz sprzedającego były reprezentowane przez firmy Avison Young oraz CBRE.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości na rynku polskim oraz w trzech stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 73 najwyższej jakości obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,3 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

GTC jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących blisko 746 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 336 000 m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których blisko 63 000 są w trakcie budowy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz