Giant

W sąsiedztwie katowickiego Spodka powstanie 12-piętrowy biurowiec

|
Prace nad budową obiektu, który stanie przy al. Korfantego 138 dla DL Invest Group właśnie się rozpoczęły. Jak zapewnia generalny wykonawca konsorcjum spółek Eiffage, budynek w stanie surowym będzie gotowy w kwietniu 2021 r.

Według projektu biurowiec ma posiadać kształt zbliżony do trójkąta, 12 kondygnacji nad ziemią oraz dwie podziemne, a całkowita powierzchnia obejmie 21 208 mkw. Znajdą się na niej biura, lokale handlowe oraz usługowe.

Ze względu na charakter działki oraz jej ograniczoną powierzchnię niezbędne było przeprowadzenie odpowiednich prac przygotowawczych, dyrektor Regionu Południowego Eiffage Polska Budownictwo Marek Kowalik zapewnia jednak, że nie jest to pierwsza tego typu inwestycja prowadzona przez firmę, która posiada wszelkie niezbędne w tym zakresie kompetencje.

Biurowiec powstaje w pobliżu jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Katowic – hali widowiskowo sportowej Spodek – i ma się stać głównym symbolem rewitalizacji dzielnicy oraz przemian Górnego Śląska, który nie chce już być postrzegany jako region typowo przemysłowy, lecz rozwijający się w wielu innych dziedzinach. Budowa nowoczesnych centr biurowych, takich jak to przy al. Korfantego z pewnością pomoże w tym przedsięwzięciu.

Obecna inwestycja nie jest pierwszą współpracą na terenie Katowic pomiędzy konsorcjum spółek Eiffage a DL Invest Group. Budowa wcześniejszego projektu – DL Center Point II zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej – została niedawno zakończona.


0.0
Napisz pierwszy komentarz