Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Rusza nowa inwestycja biurowa w Gdyni

|
Nowa inwestycja biurowa w Gdyni, źródło: materiały prasowe Vastint
Nowa inwestycja biurowa w Gdyni, źródło: materiały prasowe Vastint
Przy ulicy Kieleckiej 2 w Gdyni powstanie nowy biurowiec o powierzchni najmu 11 400 mkw. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na początek tego roku, natomiast zakończenie w połowie 2022 roku.

Budowa nowego biurowca w Gdyni 


Za realizację przedsięwzięcia odpowiedzialna jest firma Vastint Poland. Nowy biurowiec o nazwie K2 zlokalizowany zostanie na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej i ulicy Śląskiej, będącej jedną z głównych tras komunikacyjnych miasta. Na korzyść lokalizacji inwestycji przemawia także znajdująca się w pobliżu pętla autobusowa, przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej oraz centrum handlowe. 
K2 ma mieć sześć kondygnacji. Projekt nawiązuje swą formą do tradycji zaczerpniętych z modernizmu. Modułowa elewacja składać się będzie z białych, podłużnych i zaokrąglonych profili. Całość ma przywodzić na myśl architekturę okrętową, żagle i styl Streamline znany z lat 30. 


K2 – nowa przestrzeń biurowa w Gdyni 


Na najniższej naziemnej kondygnacji budynku zaplanowano nowoczesną recepcję. Wygospodarowane zostanie tutaj miejsce na lobby oraz przestrzeń do spotkań i współpracy. Dwie podziemne kondygnacje ma zająć dwupoziomowy parking, na którym będzie mogło zaparkować 136 samochodów. W hali garażowej znajdą się szatnie z prysznicami – ma być to udogodnienie przede wszystkim dla rowerzystów. Na zewnątrz budynku umieszczone zostaną natomiast stojaki rowerowe. 
Nowoczesny biurowiec będzie spełniał wymogi certyfikacji środowiskowej LEED. Budynek zostanie wykonany z wykorzystaniem technologii przyjaznych środowisku, pozwalających na oszczędzanie energii elektrycznej oraz wody. 


Do dyspozycji najemców zostanie oddana przestrzeń o powierzchni 11 400 mkw. Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, nowoczesny projekt architektoniczny oraz wykorzystane rozwiązania mają zapewnić komfort użytkowania obiektu przy uwzględnieniu dobra środowiska. 


0.0
Tagi: Vastint LEED
Napisz pierwszy komentarz
mantra