SKYSAWA nominowana do BREEAM Awards 2020

|
Budynek A SKYSAWY źródło: materiały prasowe partnera
Budynek A SKYSAWY źródło: materiały prasowe partnera
Polski Holding Nieruchomości ma powody do zadowolenia. Jego flagowa inwestycja, warszawski budynek SKYSAWA, jest nominowany do nagrody w prestiżowym plebiscycie BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”.

Prestiżowy Budynek A

Nominacja do nagrody BREEAM dotyczy budynku A, będącego częścią kompleksu SKYSAWA. Realizowana przez Polski Holding Nieruchomości inwestycja, zlokalizowana jest przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie.

Tak o budynku i samej nominacji wypowiada się Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości: Budowa SKYSAWA od samego początku prowadzona jest w sposób zrównoważony. Cieszymy się, że zostało to zauważone przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE Global. Dla nas samo znalezienie się wśród pięciu inwestycji europejskich nominowanych w konkursie BREEAM Awards 2020 jest już nagrodą i powodem do dumy.

 

Najlepsi wśród certyfikowanych

Plebiscyt BREEAM organizowany jest przez Building Research Establishment (BRE) Global, znaną międzynarodową instytucję certyfikującą. Do konkursu zgłaszane są inwestycje, które wcześniej otrzymały certyfikaty tej jednostki. Budynek A SKYSAWY we wrześniu 2019 roku otrzymał certyfikat BREEAM Interim, stając się pierwszą polską budowlą ocenioną na poziomie Outstanding.

Celem twórców plebiscytu jest wyłonienie projektów, które realizują najnowsze wytyczne dotyczące budownictwa proekologicznego. Ocenie podlega 10 kategorii, wśród nich m.in. zasilanie w energię, dostarczenie wody, wybór materiałów budowlanych czy też zarządzanie realizacją.

Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 marca, podczas uroczystej gali w Londynie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz