bcb wrzesień 2020

SEGRO wzbogacił swój portfel nieruchomości o park miejski

|
Spółka SEGRO, w imieniu SEGRO European Logistics Partnership, nabyła we Wrocławiu dwa nowe obiekty, których łączna powierzchnia wynosi 38 tys. mkw.

SEGRO Business Park Wrocław


Spółka SEGRO zakupiła nowy park miejski od Panattoni Europe. Otrzymał nazwę SEGRO Bussines Park Wrocław. Składa się on z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 38 tys. mkw., z czego 35 tys. mkw. zajmuje powierzchnia magazynowa, natomiast 3 tys. mkw. powierzchnia biurowa. Oba budynki wynajęte są przez dziewięciu klientów głównie z branży logistycznej. 

Zaletą parku jest bardzo dobra lokalizacja – w południowo-zachodniej części Wrocławia, w okolicy skrzyżowania autostrad A4 oraz A8. 
Bożena Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji SEGRO na Europę Centralną zwraca uwagę na fakt, że Wrocław jest w czołówce najszybciej rozwijających się miast na terenie Unii Europejskiej. Zawdzięcza to m.in. strategicznej lokalizacji pomiędzy Warszawą, Berlinem a Pragą oraz możliwościami dotarcia do klienta lokalnego. Wpływ na to ma także doskonałe zaplecze magazynowe. 

SEGRO Bussines Park Wrocław to, po SEGRO Industrial Park Wrocław 2, kolejna inwestycja spółki na Dolnym Śląsku. W ubiegłym roku firma powiększyła swój portfel nieruchomości także o działkę w Biskupicach Podgórnych o powierzchni 17 ha z możliwością wybudowania 75 tys. mkw. Jak przyznaje Bożena Krawczyk, planuje się, że na tym rozwój spółki w tym regionie się nie skończy. 


Parki miejskie idealne do inwestycji 


Ze względu na rosnącą sprzedaż internetową zwiększył się popyt na operatorów logistycznych, platformy przeładunkowe, a także punkty sprzedaży blisko klientów. To natomiast wpłynęło na większą popularność parków w miastach. Miejskie centra logistyczne odpowiadają potrzebom ostatniej mili. 

SEGRO Bussines Park Wrocław wpisuje się w aktualne trendy rynku magazynowego. Jest to obiekt znajdujący się w granicach miasta, umożliwiający spełnienie warunków dla rozwiązań wewnątrzmiejskiej logistyki oraz zapewniający dostęp do rynków – krajowego i zagranicznych.  

 


0.0
Tagi: Segro
Napisz pierwszy komentarz