Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ostatnie miejsca w katowickim biurowcu .KTW I

|
.KTW I Katowice, źródło: materiały prasowe partnera
.KTW I Katowice, źródło: materiały prasowe partnera
Firma Sii Polska wynajęła 3 tys. mkw. w katowickim biurowcu .KTW I

Położony w centrum Katowic biurowiec .KTW I jest już niemal w całości wynajęty. Umowę najmu podpisała właśnie firma Sii Polska, która zajmie w tym budynku aż 3 tys. mkw. Zarządzająca tą nieruchomością TDJ Estate informuje, że do wynajęcia pozostało jeszcze tyko kolejne 3 tys. mkw. Kolejni zainteresowani będą musieli ustawić się w kolejce i liczyć na to, że ktoś zrezygnuje z wynajmu lub zadowolić się zajęciem miejsca w powstającym tuż obok .KTW II, którego oddanie planowane jest dopiero na początek 2022 roku.

.KTW I to biurowiec i ugruntowanej renomie. Już wcześniej powierzchnie wynajęły tam takie firmy, jak Fujitsu Global Delivery Center, mBank, Gastromall Group, City Handlowy, Teleperformance Poland, EY Polska, PubNub i Świat Prasy. Teraz do tego grona dołącza Sii Polska, która planuje po przeniesieniu się do nowego biura zwiększyć zatrudnienie wśród programistów do 400 osób, co ma być motorem napędowym dalszego rozwoju firmy. W tak zróżnicowanym, lecz jednocześnie prestiżowym gronie łatwo o nawiązywanie nowych interesujących kontaktów.

Katowice stale rozbudowują swoją ofertę biurową, ale wiele wskazuje na to, że daleko jeszcze do nasycenia rynku. Porównując dane dotyczące popytu na powierzchnie biurowe, wzrosło ono w roku 2019 dwukrotnie, w porównaniu z rokiem 2018. Mimo że do użytku zostają oddane kolejne inwestycje, nadal spada współczynnik powierzchni niewynajętej. Obecnie w budowie znajdują się biurowce o łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw., w planach zaś jest jeszcze dwukrotnie więcej. Poszerzyć ma się również oferta w segmencie biurowców klasy A, czyli tych o najwyższym standardzie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra