Giant

Na wieży Hi Piotrowska zawisła wiecha

|
Hi Piotrkowska Łódź, źródło: materiały prasowe partnera
Hi Piotrkowska Łódź, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec wchodzący w skład trzech budynków kompleksu Hi Piotrowska osiągnął docelowe 82 metry wysokości. Tym samym stał się najwyższym budynkiem biurowym w Łodzi.

Pozostałe dwa budynki – hotel oraz biurowiec – należące do kompleksu osiągnęły stan surowy zamknięty. Planuje się, że zakończenie budowy nastąpi w czerwcu 2020 roku. 


Kompleks Hi Piotrowska w centrum Łodzi 

Hi Piotrowska to wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy, który powstaje w centrum Łodzi. To połączenie dwóch budynków biurowych oraz hotelu Hampton by Hilton. Wieża biurowa o wysokości 82 metry liczy dwadzieścia pięter. Ogłoszono, że osiągnięto stan surowy otwarty. To obecnie najwyższy biurowiec w Łodzi. 

Niższy obiekt biurowy, który został zakończony w pierwszej połowie 2019 roku, obecnie jest w stanie surowym zamkniętym. Oba biurowce mają oferować łącznie 21 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A+, a także 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Budynek hotelu Hampton by Hilton ma natomiast 7 pięter. Do dyspozycji gości oddana zostanie restauracja oraz 149 pokoi w wysokim standardzie.

 
Dobra lokalizacja Hi Piotrowska

Kompleks Hi Piotrowska zlokalizowany jest w centrum Łodzi. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z sieci komunikacji miejskiej oraz rowerowej. Atutem inwestycji jest także sąsiedztwo ul. Piotrowskiej oraz bliskość centrum przesiadkowego Piotrowska Centrum. 

Pierwsi najemcy do kompleksu Hi Piotrowska mają wprowadzić się w drugim kwartale tego roku. Znajdować się tutaj będą biura serwisowe m.in. New Work, PKO BP, Starbucks, HEBE, Just GYM, Żabka, Namieszane Grill & Bar, Apteka Europejska, Telfan GSM, piekarnia i bistro Z pieca Rodem, a także Apteka Europejska i Delikatesy Fabryczne. Za najem powierzchni biurowej odpowiedzialna jest agencja Knight Frank oraz CBRE. 

Hi Piotrowska ma wzbogacić ofertę biurową, handlową oraz usługową w mieście. Według specjalistów obiekt potencjalnie pomoże ożywić turystykę w Łodzi. Projekt kompleksu z uwagi na zabytkowe kamienice konsultowany był z miejskim konserwatorem zabytków. 


Certyfikat BREEAM 

Podczas projektowania i realizacji kompleksu zastosowano technologie, które minimalizują wpływ na środowisko naturalne. Obiekt ma zapewnić nie tylko wysoki komfort pracy użytkowników, ale także obniżyć koszty operacyjne związane z jego użytkowaniem. Kompleks Hi Piotrowska uzyskał wysoką ocenę na etapie Design Stage – Very Good (certyfikacja BREEAM) w wielokryteriowym systemie oceny zielonych budynków. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz