Giant

CPIPG sfinalizował zakup biurowca Equator I

|
Biurowiec Equator I, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Equator I, źródło: materiały prasowe partnera
Firma CPI Property Group do puli posiadanych nieruchomości dodał właśnie znajdujący się w Warszawie biurowiec Equator I.

Jest to już 11 nieruchomość firmy zlokalizowana w stolicy oraz 3 nabyta w 2020 r. Wcześniej zakupiła ona również biurowce Green Corner A oraz Equator II. Sukcesywne powiększanie portfela nieruchomości spowodowało, że w samej Warszawie w posiadaniu firmy CPIPG znajduje się przeznaczona pod wynajem powierzchnia biurowa o powierzchni przekraczającej 270 000 mkw.

Biurowiec Equator I wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją przy alejach Jerozolimskich, w bliskim sąsiedztwie Placu Zawiszy. Został on oddany do użytku w 2008 r. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 23010 mkw., z czego 17321 mkw. to powierzchnia biurowa. Budynek posiada 16 kondygnacji nadziemnych oraz 3 podziemne. Na parterze znajdują się również lokale handlowo-usługowe. Inwestycja została wyróżniona certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec został przejęty przez CPIPG od firmy IMMOFINANZ.

CPI Property Group planuje sukcesywne powiększanie swojego portfela o nowe stołeczne nieruchomości, a zakup budynku Equador I jest jednym z etapów, tak komentowanym przez Barbarę Topolską, pełniącą funkcję Country Managera CPIPG w Polsce:

- Powiększenie portfolio o Equator I ugruntowuje pozycję inwestorską CPIPG na bliskiej Ochocie. Niebawem w przejętych biurowcach zaczniemy wprowadzać jednolity, właścicielski model zarządzania. Proces ten już rozpoczęliśmy. Dzięki koncentracji assetów w pasie Alej Jerozolimskich łatwiej będziemy mogli dopasowywać się do potrzeb najemców, a tym samym zwiększać rentowność punktów handlowych i usługowych.

CPI Property Group jest jedną z wiodących firm z sektora nieruchomości komercyjnych i hotelowych, działających głównie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Niemczech. Na polskim rynku pojawiła się w 2013 r. i od tamtego momentu nabyła 21 nieruchomości zlokalizowanych w Warszawie, Zamościu, Radomiu, Tarnowie Elblągu oraz Zgorzelcu. Firma jest ich właścicielem oraz zarządcą.


0.0
Napisz pierwszy komentarz