Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Elektrownia Powiśle – niebawem otwarcie zrewitalizowanego kompleksu

|
Otwarcie zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle zaplanowano na 4 kwietnia br. Warszawa zyska nowe, pełne dobrej energii miejsce.

Elektrownia Powiśle – kompleks o wielu funkcjach

Elektrownia Powiśle znajduje się w pobliżu warszawskiej stacji metra Centrum Nauki Kopernika. Jest to kompleks składający się z kilku budynków o różnych funkcjach. Mają znaleźć się tutaj restauracje, sklepy, butiki, hotel, apartamenty oraz biura. 

Na klientów będą czekać butiki znanych na całym świecie marek, pop-upy oraz concept story – wszystko to ma nawiązywać do klimatu uliczek handlowych. Kompleks zostanie wzbogacony o wiele różnorodnych punktów gastronomicznych. 

Nowością na skalę całego kraju będzie Beauty Hall. Na powierzchni 1,5 tys. mkw. mają znaleźć się wyłącznie usługodawcy z sektora wellness oraz beauty. Punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne mają zająć łącznie ok. 17 tys. mkw. powierzchni. W kompleksie mają być również organizowane różnego typu wydarzenia oraz eventy. 

 

Kompleks biurowy w Elektrowni Powiśle

W Elektrowni Powiśle nie zabraknie również miejsca na biura. Trzy biurowce klasy A mają oferować ponad 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. Mają znaleźć się tutaj siedziby m.in.: ALD Automotive, CI Games, Dentons, Douglas Polska, Guess, ING Business Shared Services, SuperDrob oraz White Star Real Estate.

W budynku B1 wygospodarowano ok. 5 tys. mkw. powierzchni biurowej, B4 – ok. 6,1 tys. mkw., natomiast B5 – ok. 11,1 tys. mkw. W podziemnych parkingach znajdzie się miejsce dla ponad 680 pojazdów. Na jednym z budynków przestrzeń zostanie zagospodarowana w celu stworzenia ogrodów na dachach. 

 

Rewitalizacja Elektrowni Powiśle

Elektrownia została wzniesiona w 1900 roku. Przez 101 lat zaopatrywała mieszkańców Warszawy w prąd. Zakupiono ją w 2015 roku w celu przeprowadzenia rewitalizacji historycznych budynków poprzemysłowych. Prace rozpoczęły się w 2016 roku. W ramach rewitalizacji inwestorzy starali się zachować w jak największym stopniu tkankę historyczną obiektu, by zaprezentować ją w nieco innym, nowocześniejszym wydaniu. Znaczenie miejsca ma podkreślać także pozostawienie nazwy – Elektrownia Powiśle. Inwestorem jest Tristian Capital Partners, deweloperem natomiast White Star Real Estate.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz