Giant

Equator II – nowa inwestycja CPI

|
Biurowiec Equator II
Biurowiec Equator II
Biurowiec Equator II to kolejna nieruchomość w portfelu CPI Property Group (CPIPG). Reprezentacyjny budynek przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, został kupiony od Karimpol Polska.

Transakcja okiem sprzedawcy

Leżący na pograniczu Śródmieścia i Ochoty budynek to 14-piętrowy biurowiec, w którym lokale wynajmują przedstawiciele m.in. branży IT, ubezpieczeń, lekarze i pośrednicy nieruchomości.

O sprzedaży tej nieruchomości położonej w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji, mówi Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol: Sprzedaż biurowca Equator II to zakończenie pewnego cyklu inwestycyjnego naszej Grupy w kompleks budynków Equator na warszawskiej Ochocie. Equator II był jednym z kamieni węgielnych całego tzw. Korytarza Biznesowego Alei Jerozolimskich. Druga transakcja z CPI w Warszawie dowodzi jakości inwestycyjnej naszych produktów dla dużych inwestorów instytucjonalnych w Europie Środkowej.

Transakcja okiem kupującego

CPIPG to stale rozwijający swój portfel nieruchomości właściciel komercyjnych obiektów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Szczególnie dynamicznie działa w Czechach, rozwija też swój potencjał w Berlinie i w Warszawie. Nowa strategia rozwoju firmy w stolicy Polski sprawiła, że na przełomie 2019 i 2020 roku CPIPG powiększył swój udział w rynku nieruchomości komercyjnych do powierzchni 200 tys. mkw.

Oto jak podsumowuje najnowszą transakcję Barbara Topolska, Country Manager CPI PG Poland: Zakup biurowca Equator II umacnia naszą pozycję właścicielską w korytarzu Alej Jerozolimskich. To kolejna akwizycja CPIPG w tej strefie, po Eurocentrum Office Complex i Equator IV. Dzięki koncentracji naszych assetów w jednym miejscu będziemy tworzyć silną i jednolitą strukturę zarządzania nieruchomościami, a także rozwijać ich wzajemną synergię.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz