Giant

Mimo popularności pracy zdalnej, biurowców wciąż przybywa

|
Obecnie w budowie jest aż 96 nowych biurowców
Obecnie w budowie jest aż 96 nowych biurowców
Zdalny tryb pracy wydaje się zachęcający. Podczas badań przeprowadzonych wśród Polaków na ten temat okazało się, że jeden lub dwa dni pracy w domowym zaciszu byłoby optymalne. Mimo tego powstaje coraz więcej nowych biurowców.

Mimo pandemii, biurowce powstaną

W budowie jest aż 96 biurowców, z czego 41 zostanie ukończonych do końca 2020 roku. Sektor biurowy radzi sobie na rynku bardzo dobrze, mimo przesuwania decyzji najemców, co jest naturalne w przypadku pandemii. Banki również chętnie udzielają kredytów, choć nakładają na nie nowe obostrzenia.

W wyniku badania przeprowadzonego przez CBRE okazało się, że chętnych do pracy zdalnej, maksymalnie dwa dni w tygodniu, jest 75 proc. Polaków. Dzięki temu, właściciele firm mogli uzyskać ważną informację o tym, że w każdej placówce powinna być zbudowana wspólna firmowa przestrzeń, aby zadbać o komfort pracowników.

 

Gdzie powstają nowe biurowce?

Najwięcej nowych powierzchni biurowych powstaje na terenie Warszawy. To aż 35 obiektów. Drugie miejsce zajmuje Kraków i buduje 16 nowych biurowców. Dość mocno rozwija się także rynek biurowy w Trójmieście. Z końcem 2022 roku przybędzie tam 13 biurowców. Wrocław również może poszczycić się wysoką liczbą nowych inwestycji, ponieważ pojawi się tam 8 budynków. Kolejne powstaną w Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Lublinie. W konsekwencji przestrzeń biurowa w Polsce powiększy się więc aż o 743 tys. mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz