Giant

Gate One Business Park ma nowego najemcę

|
Gate One Business Park, źródło: materiały prasowe partnera
Gate One Business Park, źródło: materiały prasowe partnera
Międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center, została najemcą obiektu Gate One Business Park należącego do Savills Investment Management.

Gate One Business Park i jego właściciel

Savills Investment Management to międzynarodowy menadżer inwestycyjny. W swoim polskim portfelu firma ta ma głównie centra biznesowe i dystrybucyjne. Jest też właścicielem Galerii Katowice. Firma posiada swoje nieruchomości również w wielu innych krajach: m.in. w Niemczech, Szwecji Holandii, Danii, Francji i Wielkiej Brytanii, a poza Europą w Japonii i Australii.

Warszawski kompleks logistyczno-biurowy Gate One Business Park mieści się przy ulicy Działkowej. To bardzo dobra lokalizacja, ponieważ obiekt ten znajduje się ledwie kilka kilometrów od centrum Warszawy, przy drodze prowadzącej w kierunku lotniska. Połączenie powierzchni biurowych i magazynowych dobrze się w tym przypadku sprawdza. Mogą to potwierdzić dotychczasowi najemcy, firmy takie jak: Mary Kay, Argus, P4, Rajapack, Johnson Health Tech.

Wyjątkowa umowa najmu

Gate One Business Park oferuje do wynajmu łączną powierzchnię 40 tys. mkw. Nowa podpisana umowa sprawia, że większość tej powierzchni już jest zajęta. Nowy najemca podpisał umowę, na mocy której przejmuje 21 tys. mkw. Oznacza to, że firma, która zachowuje na razie anonimowość, wynajmuje teraz od Savills Investment Management ponad połowę dostępnej powierzchni. Wiadomo jedynie, że obiekt ma być dostosowany do potrzeb centrum kolokacji danych. Umowa została podpisana na 15 lat. To jedna z największych umów tego typu w Warszawie, a co za tym idzie również w Polsce.

Transakcja była prowadzona przez Panattoni Europe, firmę reprezentującą Savills Investment Management. Najemcę wspierała firma doradcza CBRE. Z wypowiedzi przedstawicieli obu stron można wnioskować, że obie są zadowolone z warunków podpisanej umowy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz