Giant

Fundusz M7 CEREF II nabył biurowiec Atrium w Katowicach

|
Biurowiec Atrium Katowice, źródło: materiały M7 Real Estate
Biurowiec Atrium Katowice, źródło: materiały M7 Real Estate
Spółka M7 Real Estate, działająca w imieniu funduszu inwestycyjnego M7 CEREF II, dokonała pierwszego w Polsce sfinalizowanego zakupu. Kupiono biurowiec Atrium Katowice.

Katowicki biurowiec Atrium położony jest przy ulicy Granicznej. Zbudowano go w 2009 roku i jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta i z Autostradą A4. Na sześciu piętrach znajduje się blisko 15 tys. mkw powierzchni, z czego około 13 tys. przypada na powierzchnię biurową. Oprócz tego wynajmujący znajdą tam szereg udogodnień. Na terenie biurowca znajduje się placówka medyczna, kawiarnia i stołówka. Obiekt znajduje się bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Campanile Katowice i Centrum Handlowego 3 Stawy. Wśród najemców biurowca są m.in.: Santander Bank, Capgemini i SGS.

Fundusz inwestycyjny spółki M7 Real Estate, która specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami, rozpoczyna ten sposób nowy etap. Obecnie firma na skupić się na zakupie obiektów biurowych. Jednocześnie spółka, funkcjonująca w Polsce od 2014 roku, nie rezygnuje ze swojej podstawowej działalności na terenie naszego kraju, czyli z zarządzania aktywami.

Trwają przygotowania do kolejnych transakcji, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach regionu. Firma nie ukrywa, że interesują ją obiekty biurowe z możliwie największym potencjałem wzrostu, co jest typowe w przypadku fundusze inwestycyjnych. M7 planuję w trzecim kwartale 2020 roku zgromadzić do 100 mln euro na swoje inwestycje. Pozwoliłoby to na rozwinięcie działalności w krajach, w których spółka jest już obecna między innymi na Węgrzech, w Czechach i w Chorwacji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz