PGE Narodowy

Katowicki biurowiec .KTW II wyróżniony zielonym certyfikatem

|
.KTW II, źródło: materiały prasowe partnera
.KTW II, źródło: materiały prasowe partnera
Katowicki biurowiec .KTW II został wyróżniony certyfikatem BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent. Obiekt zaprojektowano z uwzględnieniem zasad zrównoważonego budownictwa.

.KTW II z certyfikatem BREEAM

Deweloperem katowickiego kompleksu biurowego jest TDJ Estate. Obiekt .KTW II uzyskał wynik 79,7 proc., co jest rekordem na katowickim rynku biurowym. To również jeden z najlepszych projektów realizowanych w naszym kraju. 

W certyfikacji BREEAM pod uwagę brane są czynniki, za pomocą których możliwa jest ocena oddziaływania budynku na środowisko. Są to m.in. zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, woda, energia, transport, odpady, materiały, wykorzystanie terenu i ekologia, innowacje oraz zanieczyszczenia.  


Nowoczesne rozwiązania w .KTW II

Podobną ocenę otrzymał również biurowiec .KTW I na etapie projektowym. Obiekt .KTW II uzyskał maksymalne wyniki w kategoriach: zarządzanie zużyciem wody i transport. Ponadto doceniono lokalizację biurowca w centrum miasta, dobrą dostępność do komunikacji publicznej, rozbudowaną infrastrukturę drogową, a także rowerową. 

Zwrócono również uwagę na rozwiązania dotyczące oszczędzania wody oraz energii elektrycznej. Projekt zakłada zastosowanie szybkich wind o niskim poborze energii, klimatyzację z odzyskiem ciepła i funkcją free cooling oraz specjalną armaturę sanitarną. Inteligentny system sterowania ma zoptymalizować pracę klimatyzacji, oświetlenia, wentylacji i kontroli dostępu. 

Nie zapomniano również o bioróżnorodnej zieleni, terenach sportowo-rekreacyjnych w pobliżu oraz wykorzystaniu materiałów ograniczających natężenie hałasu. Rozwiązania te z pewnością wpłyną na komfort przyszłych najemców, zapewniając im bezpieczne i zrównoważone środowisko pracy. Projekt .KTW II zgłosił również gotowość do uzyskania certyfikatu WELL zgodnie z założeniami IWBI. 


Trwają prace budowlane nad realizacja .KTW II 

Obecnie trwają prace budowlane nad realizacją projektu .KTW II. Do jego wznoszenia wykorzystano system samowznoszący, który stosowany był podczas budowy m.in. Sky Tower we Wrocławiu oraz tzw. szkieletora w Krakowie. 

Termin oddania obiektu do użytku określono na 2022 rok. Biurowiec .KTW II ma oferować blisko 40 tys. mkw. powierzchni biurowej w otoczeniu Strefy Kultury. Wspólnie z .KTW I tworzyć będą kompleks o łącznej powierzchni ponad 62 tys. mkw. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz