Giant

Capgemini znów z certyfikatem Top Employers Polska

Siedziba Capgemini w Krakowie
Siedziba Capgemini w Krakowie
Firma Capgemini ponownie znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce, otrzymując certyfikat Top Employer Polska 2018, nadany przez Top Employers Institute.

Co roku eksperci Top Employers Institute nagradzają firmy, które wyróżniają się pod względem podejścia do pracowników. Takim przedsiębiorstwom przyznawany jest tytuł najlepszego pracodawcy. Każde nadanie certyfikatu poprzedzone jest szczegółowymi badaniami w celu sprawdzenia, czy pracodawca spełnia wymagania narzucone przez instytucję. Następnie wyniki badań poddawane są specjalnemu audytowi, dzięki któremu możliwe jest ostateczne potwierdzenie ich rzetelności. Certyfikat Top Employers Polska 2018 wydawany jest za ubiegły rok, a jego ważność wynosi 12 miesięcy.

Na wyróżnienie mogą liczyć te firmy, które umożliwiają swoim pracownikom ciągły rozwój na wszystkich szczeblach organizacji. Ważne jest również to, co pracodawca ma do zaoferowania zatrudnianym osobom już na samym początku współpracy. Oprócz tego Top Employers Institute uwzględnia także ofertę benefitów pracowniczych oraz ocenia kulturę organizacji. Optymalne warunki zatrudnienia gwarantują ludziom rozwój osobisty i zawodowy. Nasze szeroko zakrojone badania pokazały, że środowisko pracy w Capgemini Polska zasługuje na wyróżnienie, a firma oferuje wiele różnorodnych rozwiązań, od benefitów pracowniczych i warunków zatrudnienia, aż po programy zarządzania wydajnością, które są dobrze przemyślane i pozostają w zgodzie z kulturą organizacji – komentuje Magdalena Kusik z polskiego oddziału Top Employers Institute.

Firma Capgemini zatrudnia w Polsce ponad 7 tys. osób, a jej oddziały zlokalizowane są w sześciu centrach w Polsce (w Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie). Certyfikat Top Employers Poland odebrała już po raz piąty. To wyróżnienie ma dla nas szczególnie duże znaczenie, bo pokazuje, że to, co robimy, nie idzie na marne. Wszystko, co osiągnęliśmy jako organizacja, zawdzięczamy naszemu zespołowi. Dbamy o jego rozwój, oferując szereg inicjatyw, takich jak: różnorodne programy szkoleniowe, możliwości certyfikacji, dofinansowanie do kursów i szkoleń - oferta jest szeroka. Dodatkowo organizujemy różne wydarzenia wewnętrzne, jak np. różne spotkania merytoryczne zarówno z osobami z wewnątrz organizacji, ale także z uznanymi ekspertami zewnętrznymi. Lubimy też wspólnie świętować - nie tylko tradycyjne okazje jak tłusty czwartek czy mikołajki, ale także te mniej oczywiste, jak Dzień Przyjaźni, Europejski Dzień Śniadania czy Dzień Dziecka. Mamy również ciekawe programy z zakresu odpowiedzialności społecznej, jak fantastyczny Program Grantowy, dzięki któremu pracownicy Capgemini mogą zmieniać i pomagać lokalnym społecznościom, które są dla nich ważne. W tym miejscu również nie możemy zapomnieć o pierwszej w Polsce “Korpotrupie” - czyli naszych pracownikach, którzy raz w roku zamieniają się w aktorów i wystawiają profesjonalną sztukę - fundusze zebrane przy tej okazji w całości są przekazywane organizacji charytatywnej, z którą współpracujemy. Nie zamierzamy przestawać. Na ten rok mamy zaplanowanych kilka ciekawych inicjatyw – mówi Dominika Nawrocka, brand communication & CSR manager w Capgemini Polska.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz