Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoINTERBIURO logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

TVP S.A. chce sprzedać biurowce w centrum Warszawy

W pierwszych tygodniach kwietnia Telewizja Polska poinformowała, iż rozważa sprzedaż nieruchomości przy ul. Jasnej i Moniuszki w Warszawie.

Szczegółowe informacje, określające warunki i zasady ewentualnej sprzedaży, poznamy w późniejszym terminie. TVP S.A. zapewnia, że zostaną one ujawnione.

Komunikat prasowy TVP S.A. na temat możliwości sprzedaży budynków przy ul. Jasnej 14/16 i Moniuszki 2/2A spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony deweloperów. W związku z tym Telewizja Polska zapowiedziała, że warunki i zasady, na których zrealizowana zostanie transakcja, zostaną podane do publicznej wiadomości. 11 kwietnia ze względów proceduralnych nie znane nam były jeszcze szczegóły, dotyczące ewentualnej sprzedaży.

Zanim TVP S.A. ujawni szczegółowe informacje, niezbędne są odpowiednie badania. Z dotychczas przeprowadzonych przez Telewizję Polską analiz wynika, że nieruchomości przy ul. Jasnej i Moniuszki nie spełniają odpowiednich kryteriów. Przeprowadzenie gruntownej modernizacji nie wydaje się właścicielowi opłacalne. Mając to na uwadze, zarząd postanowił, że pracownicy tych budynków zostaną przeniesieni to głównej siedziby telewizji przy ul. Woronicza 17. Operacja ta umożliwi zgromadzenie wszystkich organów Telewizji Polskiej w jednej placówce.

Budynek przy ul. Jasnej 14/16 a został oddany do użytkowania w 2004 r. i oferuje 5 690 m kw. powierzchni użytkowej. Obok kamienicy przy ul. Moniuszki 2/2A stanowi dużą atrakcję dla inwestorów, ze względu na prestiżową lokalizację w centrum miasta.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra