Vastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoINTERBIURO logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTorus logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Dwie wiechy zawisły na budynkach Skanski

Na zdjęciu: Green Corner
Na zdjęciu: Green Corner
Na budynkach Green Corner w Warszawie i biurowcu dla firmy Coguar Investment w Gądkach k. Poznania zawisły już wiechy, a to oznacza, że pojawiły się na horyzoncie najwyższe punkty realizowanych przez Skanskę inwestycji.

Na szczególną uwagę zasługuje budowany zgodnie z regułami feng shui 4-piętrowy biurowiec  w Gądkach. Skanska podjęła się zadania zleconego przez firmę Coguar Investment Polska. Docelowo w budynku znajdować się ma siedziba Grupy Raben, koncernu logistycznego. Obiekt zaprojektowali CDF Architekci.

Budynek jest wznoszony w ten sposób, aby umożliwić swoim przyszłym pracownikom życie w harmonii z naturą. W trakcie prac brane są pod uwagę takie czynniki, jak odpowiednie nasłonecznienie czy kierunki geograficzne. Dlatego główny budynek jest zorientowany pod kątem 243 stopni względem północy. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że robotnicy weszli na budowę w 2011 r., Roku Metalowego Zająca, a prace budowlane dobiegną końca w 2012 r., w Roku Wodnego Smoka – zwolennicy chińskiej astrologii wierzą, że to okres, w którym można wiele osiągnąć. Proces budowlany nadzoruje mistrz feng shui, który pilnuje, aby odpowiednie czynności były wykonywane w specjalnie wyznaczonym terminie.

Informacja o tym, że budynek ma być realizowany według zasad feng shui, była dla nas zaskakująca – komentuje Maciej Cholewa, Menadżer Projektu z firmy Skanska. – Jednak, jak to w życiu często bywa, okazało się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują” – dodaje.

Również prace na budowie Green Corner posuwają się do przodu. Na tum budynku także zawisła już wiecha. Pierwszy etap budowy za nami, zaś inwestycja powinna zostać zrealizowana do końa tego roku. Obiekty, powstające w ramach kompleksu, spełniają standardy zrównoważonego budownictwa i ubiegają się o certyfikat LEED. Przedsięwzięcie pochłonie w sumie 174 milionów PLN.

W skład kompleksu Green Corner wejdą dwa 7-piętrowe budynki biurowe z ok. 2100 m kw. powierzchni typowego piętra. Kompleks biurowy o całkowitej powierzchni 27 500 m kw. będzie łatwy w aranżacji i dobrze oświetlony światłem dziennym.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra