PGE Narodowy

Dwie wiechy zawisły na budynkach Skanski

Na zdjęciu: Green Corner
Na zdjęciu: Green Corner
Na budynkach Green Corner w Warszawie i biurowcu dla firmy Coguar Investment w Gądkach k. Poznania zawisły już wiechy, a to oznacza, że pojawiły się na horyzoncie najwyższe punkty realizowanych przez Skanskę inwestycji.

Na szczególną uwagę zasługuje budowany zgodnie z regułami feng shui 4-piętrowy biurowiec  w Gądkach. Skanska podjęła się zadania zleconego przez firmę Coguar Investment Polska. Docelowo w budynku znajdować się ma siedziba Grupy Raben, koncernu logistycznego. Obiekt zaprojektowali CDF Architekci.

Budynek jest wznoszony w ten sposób, aby umożliwić swoim przyszłym pracownikom życie w harmonii z naturą. W trakcie prac brane są pod uwagę takie czynniki, jak odpowiednie nasłonecznienie czy kierunki geograficzne. Dlatego główny budynek jest zorientowany pod kątem 243 stopni względem północy. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że robotnicy weszli na budowę w 2011 r., Roku Metalowego Zająca, a prace budowlane dobiegną końca w 2012 r., w Roku Wodnego Smoka – zwolennicy chińskiej astrologii wierzą, że to okres, w którym można wiele osiągnąć. Proces budowlany nadzoruje mistrz feng shui, który pilnuje, aby odpowiednie czynności były wykonywane w specjalnie wyznaczonym terminie.

Informacja o tym, że budynek ma być realizowany według zasad feng shui, była dla nas zaskakująca – komentuje Maciej Cholewa, Menadżer Projektu z firmy Skanska. – Jednak, jak to w życiu często bywa, okazało się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują” – dodaje.

Również prace na budowie Green Corner posuwają się do przodu. Na tum budynku także zawisła już wiecha. Pierwszy etap budowy za nami, zaś inwestycja powinna zostać zrealizowana do końa tego roku. Obiekty, powstające w ramach kompleksu, spełniają standardy zrównoważonego budownictwa i ubiegają się o certyfikat LEED. Przedsięwzięcie pochłonie w sumie 174 milionów PLN.

W skład kompleksu Green Corner wejdą dwa 7-piętrowe budynki biurowe z ok. 2100 m kw. powierzchni typowego piętra. Kompleks biurowy o całkowitej powierzchni 27 500 m kw. będzie łatwy w aranżacji i dobrze oświetlony światłem dziennym.


0.0
Napisz pierwszy komentarz