Giant

Wrocławskie Centrum Orląt przejdzie gruntowną modernizację

|
Biurowiec Centrum Orląt we Wrocławiu
Biurowiec Centrum Orląt we Wrocławiu
Wybudowany prawie 2 dekady temu biurowiec przejdzie gruntowny remont, który pozwoli na dostosowanie go do najwyższych standardów. Nowe oblicze Centrum Orląt będzie można zobaczyć już na początku przyszłego roku.

Wrocławski biurowiec Centrum Orląt zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Podwale oraz Braniborskiej wybudowano w 2002 r. Jego całkowita powierzchnia wynosi 17 600 mkw. rozlokowanych na 12 piętrach. Remont budynku zostanie przeprowadzony przez firmę Tetris, natomiast projekt należy do Value4Real. Prace już się rozpoczęły i mają potrwać do I kwartału 2022 r. W tym czasie zmodernizowane zostanie nie tylko wnętrze, ale również elewacja biurowca.

Już na etapie zakupu nieruchomości wiedzieliśmy, że naszą strategią będzie przeprowadzenie pełnego programu jej modernizacji – tłumaczy  Marcell Mihályfi, przedstawiciel Adventum International Ltd. –  Pozostawiamy podstawową jej funkcję biurową, ale chcemy tchnąć w Centrum Orląt nowe życie. Obiekt będzie oferował nowoczesną przestrzeń, zgodną ze standardami zrównoważonego rozwoju, odpowiadającą na potrzeby współczesnych odbiorców – dodaje.

Szczególne znaczenie ma mieć zgodność z obowiązującymi standardami zrównoważonego rozwoju.

Więcej szczegółów dotyczących projektu zdradza Kamila Dzionek, pełniąca funkcję Business Development Manager firmy Tétris. – Od budowy inwestycji minęło 19 lat i standardy w tego typu obiektach mocno ewoluowały. Teraz biura pełnią funkcję integracyjną, stawia się na komfort pracowników, ważne są nie tylko miejsca do pracy, ale i do odpoczynku czy konsumpcji. Rosnącym na sile trendem jest zieleń w biurach, która buduje intymność i przyjemny klimat – mówi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz