Giant

Biurowiec Młyńska.6 w Katowicach oddany do użytku

|
Młyńska,6 w Katowicach, źródło materiały prasowe Colliers
Młyńska,6 w Katowicach, źródło materiały prasowe Colliers
W centrum Katowic do użytku oddany został kolejny nowoczesny obiekt biurowy. Mowa o inwestycji Młyńska.6. Za komercjalizację budynku odpowiedzialna jest firma Colliers.

Młyńska.6 – inwestycja wpisująca się w ducha Katowic

Na ośmiu piętrach inwestycji Młyńska. 6 na najemców czeka łącznie niemal 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Obiekt łączy w sobie butikowy charakter z eleganckim designem. Dzięki temu całość świetnie wpisuje się w historyczną tkankę centrum Katowic. Wszystko to dopełnia fasada, która jest częściowo pokryta roślinnością. W ten sposób podkreślone zostaje proekologiczne podejście do inwestycji.

W pobliżu znajduje się Mercure Katowice City Center z salami konferencyjnymi. Dzięki temu Młyńska.6 jest atrakcyjniejsza w oczach potencjalnych wynajmujących. To idealne miejsce do spotkań biznesowych. Dodatkowym atutem jest połączenie funkcji hotelowej z biurową – inwestycja wyróżnia się na tle konkurencyjnych obiektów biurowych w mieście.

Wnętrza budynku zostały wykończone w wysokim standardzie. Otwarta przestrzeń wyróżnia się funkcjonalnością i dużą elastycznością w aranżacji. Najemca może więc stworzyć miejsce pracy doskonale dopasowane do swoich potrzeb oraz pracowników.

W budynku hotelowym znajduje się również restauracja oraz parking podziemny (74 miejsca parkingowe i 30 miejsc dla rowerów). W biurowcu zastosowano nowoczesne, proekologiczne i energooszczędne technologie. Znalazł się tu m.in. BMS, czyli system zarządzania budynkiem oraz kable światłowodowe i system kontroli dostępu. Nie zapomniano również o rozwiązaniach dla osób z niepełnosprawnościami.

Młyńska.6 zlokalizowana jest w samym centrum Katowic. Lokalizacja ta oferuje dobrą komunikację z innymi częściami miasta oraz aglomeracją śląską. Atutem są liczne połączenia autobusowe, tramwajowe i kolejowe. Ponadto w pobliżu znajduje się stacja rowerów miejskich.

Obiekt do katowickiego Spodka oraz Drogowej Trasy Średnicowej dzieli ok. 6 minut jazdy samochodem. Dojazd do krakowskiego lotniska w Balicach oraz lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach zajmuje ok. 45 minut.

W pobliżu znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, punkty handlowe oraz usługowe. Warto wspomnieć również o ośrodkach akademickich m.in. Uniwersytet Śląski.

 

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową rośnie

Z danych Colliers wynika, że w pierwszym półroczu zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w Katowicach stopniowo wzrasta. W tym okresie wolumen transakcji na katowickim rynku biurowym wyniósł ponad 39 tys. mkw. Jest to wartość o ok. 47 proc. wyższa niż w analogicznym okresie ub. r. Wówczas wynosił on 26,5 tys. mkw. Ma to związek z tym, że coraz więcej firm powraca do pracy stacjonarnej, decydując się na najem powierzchni biurowej.

W Katowicach wskaźnik pustostanów utrzymuje się na jednym z najniższych poziomów wśród miast regionalnych (9,2 proc.). Jest to drugi wynik kraju. Najmniej pustostanów jest w Szczecinie.

Młyńska.6 łączy w sobie wysoki standard wykończenia oraz doskonałą lokalizację. Dlatego jest obiektem atrakcyjnym z punktu widzenia potencjalnych najemców.

Właścicielem inwestycji jest spółka UBM Development.


0.0
Napisz pierwszy komentarz