Giant

Google otworzyło w Warszawie nowe biuro. „To jak centrum zarządzania światem”

|
Google otworzyło w Warszawie nowe biuro, źródło: Google Polska
Google otworzyło w Warszawie nowe biuro, źródło: Google Polska
Kolejne warszawskie biuro technologicznego giganta znalazło się w kompleksie The Warsaw Hub C zlokalizowanym przy Rondzie Daszyńskiego. Liczy 14 pięter, ma łącznie 20 tys. mkw. powierzchni i już teraz zatrudnia 800 pracowników.

Projekt biura przygotowała pracownia MOLA Architecture z Dublina. Praktyczną realizacją zajęły się firmy Tetris i Muniak. Przy rozplanowywaniu wnętrz architekci inspirowali się regionami Polski, dlatego każde piętro nosi nazwę wybranego regionu i jest utrzymane w charakterystycznej dla niego stylistyce. W biurze znalazło się miejsce dla wspólnych przestrzeni kreatywnych, kabin do pracy indywidualnej, a nawet specjalnych pokojów do spania. Jest tu również siłownia, biblioteka, salon gier, gabinet kosmetyczny oraz taras widokowy. Mówiąc krótko – jest wszystko, co niezbędne do pracy i odpoczynku, a to właśnie takie rozwiązania umożliwiają zachowanie cennego w dzisiejszych czasach work life balance.

Największe w Europie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud

Nowe biuro stanowi największe centrum technologiczne Chmury Google w Europie. Zadaniem tutejszych pracowników będzie dbanie o prawidłowe funkcjonowanie systemu Google oraz powiązanych z nim flagowych produktów. Z możliwości przechowywania danych korzystają miliony internautów na całym świecie oraz firmy takie jak Twitter, Spotify, czy PKO Bank Polski.

– Po kwietniowym otwarciu regionu Google Cloud, pierwszej w Polsce infrastruktury umożliwiającej lokalne przetwarzanie danych w chmurze, kontynuujemy realizację naszej wizji, by Warszawa stała się chmurową stolicą Europy. Nasze miasto ma ogromny potencjał i zapewnia doskonałe warunki do przyciągania najlepszych ludzi w sektorze nowych technologii, by to tu właśnie pracowali i rozwijali swoje kariery – wskazała podczas ceremonii otwarcia prezes Google, Magdalena Kotlarska. Dodała też, że technologie chmurowe mają w naszym kraju coraz większe zastosowanie. Za kilka lat ich wykorzystanie w biznesie może stanowić nawet kilka procent PKB.

Google stawia na edukację

Jednym z priorytetów firmy jest zadbanie o rozwój polskich oraz zagranicznych przedsiębiorców w zakresie wiedzy o cyfrowej transformacji biznesu i przechowywania danych w Google Cloud. Dlatego w nowym biurze przewidziano miejsce dla dwupiętrowego 100-osobowego audytorium, trzech sporej wielkości sal warsztatowych oraz pracowni UXLab. Pomieszczenia te umożliwią przeprowadzanie różnych spotkań i szkoleń.


0.0
Napisz pierwszy komentarz