Giant

Przytulne i industrialne – biurowe przestrzenie CitySpace łączą style i zaskakuje elastycznością

Elastyczne przestrzenie biurowe CitySpace w Tryton Business House w Gdańsku to idealna lokalizacja oraz dobrze zaprojektowane wnętrze. Architekci Tétris odpowiedzialni za projekt fit-out części parterowej, między innymi stworzyli możliwość szybkiego przekształcenia biura w centrum eventowe.

Biuro w Gdańsku to kolejna, po Krakowie, współpraca Tétris z CitySpace. Ekspertom od fit-outu powierzono wykonanie projektu, prac budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych. W sumie do zagospodarowania było 450 mkw. powierzchni, na której znalazły się m.in.: recepcja, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe i przestrzeń open space. Ze względu na lokalizację w zabytkowej okolicy, sąsiadującej z Młodym Miastem, konieczne były konsultacje z konserwatorem. Biuro znajduje się na parterze, co nie jest często spotykane w tego typu realizacjach.

 

Przede wszystkim zależało nam, by wykończenie nowego biura jednoznacznie kojarzyło się z naszą marką. Benchmarkiem była krakowska lokalizacja. Z drugiej strony, Tryton Business House znajduje się w historycznej części miasta, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności, a jednocześnie sąsiaduje z Młodym Miastem i Stocznią Gdańską. Historia łączy się tu z nowoczesnością i chcieliśmy przełożyć ten klimat na nasze wnętrza. Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem, było dostosowanie się już do post-pandemicznej rzeczywistości, w której klienci będą wymagali od nas dużej elastyczności – mówi Lisa Zettlin, Managing Director CitySpace.

 

Projektanci Tétris zdecydowali się na styl industrialny – połączyli beton i stal z nadającymi ciepła elementami drewnianymi, odcieniami szarości oraz czerni. Zastosowali drewnopodobne podłogi i dużo przepierzeń pozwalających osiągnąć efekt intymności. Dodatkowo wprowadzili do wnętrz rośliny zielone, które ożywiają atmosferę i pozytywnie wpływają na warunki pracy. Jednocześnie stanowią naturalną przegrodę pomiędzy przestrzeniami. Biuro jest jasne, więc utrzymanie ich w dobrej kondycji nie będzie stanowiło problemu.

 

Jak powiedziała Agnieszka Strawa, architekt w Tétris– Ważnym elementem tego biura jest jego elastyczność. Powierzchnię open space, dzięki zastosowanym mobilnym rozwiązaniom, szybko można przekształcić w przestrzeń do zorganizowania spotkania dla większej grupy osób. Zaaranżowaliśmy również strefę wypoczynkową, kuchenną i salę konferencyjną. Łącznie w parterowej części miejsce do pracy znajdzie 46 osób.

 

Realizacja projektu zajęła zespołowi Tétris dwa miesiące. Pełen zakres prac, poza projektem architektonicznym obejmował:

  • prace budowlane (montaż podłóg podniesionych, ścian GK, ścian szklanych, sufitów, wykładzin; malowanie, stolarka drzwiowa),
  • instalacje (elektryczne, IT, DSO, SSP, KD, wentylacja, HVAC, WOD-KAN),
  • zabudowy meblowe w obrębie recepcji i aneksu kuchennego,
  • dostawy i montaż zabudów ze stali, żaluzji, oświetlenia i wyposażenia sali konferencyjnej.

CitySpace w Gdańsku jest jednocześnie showroomem marki Hushoffice należącej do firmy Mikomax Smart Office, która dostarczyła większość produktów z całej rodziny mobilnych kabin akustycznych dedykowanych do rozmów telefonicznych, spotkań i pracy w skupieniu oraz pozostałe meble biurowe, ścianki i przegrody akustyczne. W efekcie powstała funkcjonalna i przyjemna przestrzeń do pracy z niepowtarzalnym widokiem na Europejskie Centrum Solidarności.


0.0
Napisz pierwszy komentarz