Szczeciński OXYGEN z certyfikatem BREEAM In-Use

|
Biurowiec OXYGEN w Szczecinie, źródło: materiały prasowe partnera.
OXYGEN – biurowiec należący do EPP – może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use uzyskanym na poziomie Excellent. Położony w sercu Szczecina budynek zdobył tym samym poświadczenie swojej ekologiczności.

Certyfikat przyznany szczecińskiemu biurowcowi stanowi potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Wysoki poziom dokumentu zaświadcza, że w OXYGEN-ie przestrzegane są rygorystyczne zasady gospodarki cyrkularnej.

To jeden z najczęściej stosowanych w Europie sposobów oceny budynków pod kątem ich wpływu na ekosystem. Certyfikat przyznawany jest więc obiektom, w których zadbano o ograniczanie wpływów na niekorzystne zmiany klimatu.

Ocenie podlegają nie tylko zastosowane podczas budowy materiały oraz systemy ograniczające zużycie energii i wody, ale także m.in. udogodnienia dla rowerzystów, ilość światła dziennego w pomieszczeniach, jakość powietrza, a nawet kwestie związane z zarządzaniem obiektem.

 

Certyfikat BREEAM dla naszego szczecińskiego biurowca to potwierdzenie działań, których celem jest stała poprawa jakości obiektu i efektywności zarządzania nieruchomością. To niezwykle ważny element realizowanej przez EPP strategii ESG, który przekłada się bezpośrednio na najważniejsze wskaźniki biznesowe. EXCELLENT – bardzo wysoki poziom przyznanego certyfikatu – świadczy o świetnej pracy całego zespołu zaangażowanego na co dzień we wprowadzanie i utrzymywanie właściwych standardów we wszystkich aspektach funkcjonowania nieruchomości. Przyznany nam certyfikat z pewnością będzie stanowił motywację do podejmowania dalszych wysiłków na rzecz zwiększania przyjazności środowiskowej należących do EPP biurowców – zaznaczyła Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.

 

Nowoczesny i przyjazny dla ekosystemu

OXYGEN to położony w samym sercu Szczecina, przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego nowoczesny, liczący 9 kondygnacji obiekt biurowy o pow. 17 tys. mkw., spośród których 13 tys. mkw. stanowi powierzchnię biurową. Właścicielem i zarządcą biurowca jest EPP – spółka inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych na terenie całej Polski. Za projekt architektoniczny odpowiedzialni są architekci z pracowni Arch-Deco.

Budynek wyposażono w liczne nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak np. wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, a także system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. Do dyspozycji najemców pozostają także szybkobieżne windy, recepcja oraz własny parking podziemny.


0.0
Napisz pierwszy komentarz