PGE Narodowy

W Warszawie powstaje centrum wieżowców

|
W Warszawie powstają kolejne wieżowce, fot. Walter Herz
W Warszawie powstają kolejne wieżowce, fot. Walter Herz
Najtrudniejszym z dotychczasowych zadań deweloperów jest realizacja warszawskich wieżowców, które utworzą nowy hub biurowy. W rejonie ronda Daszyńskiego i ulicy Towarowej w ciągu kilku najbliższych lat powstanie biznesowe zagłębie.

Większość z realizowanych aktualnie projektów zlokalizowana jest w centralnej części stolicy. To tutaj niebawem zostaną oddane do użytku budynki wysokościowe. Stałym elementem w krajobrazie stolicy są od jakiegoś czasu liczne żurawie i dźwigi budowlane. Dzięki powstaniu drugiej linii metra deweloperzy chętnie inwestowali w biurowce. Już jesienią bieżącego roku do użytku zostanie oddana Mennica Legacy Tower, która będzie mierzyć 130 m. Za jej realizację odpowiadają Golub GetHouse i Mennica Polska S.A. Prawie całą powierzchnię wieżowca, ponad 40 000 mkw. wynajął na swoją siedzibę mBank, który zatrudni ponad 3 tys. osób.

 

W 2020 r. panorama Warszawy powiększy się także o Skyliner firmy Karimpol, o wysokości 195 m. Powierzchnia najmu, jaką będzie dysponował biurowiec, to blisko 44 000 mkw. Na jej całość składać się będzie 30 poziomów oferujących nowoczesne biura oraz kilka przeznaczonych do celów handlowo-usługowych.

 

Na sąsiedniej działce powstaje kompleks The Warsaw Hub, który będzie miał bezpośrednie połączenie ze stacją metra rondo Daszyńskiego. Firma Ghelamco realizująca projekt jego zakończenie przewiduje na przełomie 2019 i 2020 r. Inwestycja będzie dysponowała 113 000 mkw. powierzchni. W jej skład wchodzą 3 budynki – hotel oraz dwa 130 metrowe biurowce.

 

Na początku 2021 roku powstanie także wieżowiec realizowany w projekcie Generation Park. Jesienią ubiegłego roku firma Skanska rozpoczęła budowę najwyższego budynku. Ten 180 metrowy wieżowiec jest pierwszym tak wysokim obiektem zrealizowanym przez tego dewelopera. Kompleks zaoferuje około 84 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

 

Wraz z początkiem 2021 r. firma Ghelamco planuje ukończenie trzeciego projektu jakim jest Warsaw Unit. Wieża przy rondzie Daszyńskiego, wraz z urządzeniami technicznymi będzie mierzyć 202 m.

 

Varso Tower to natomiast inwestycja, w skład której wejdzie największy budynek w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Swą wysokością pobije nawet Pałac Kultury i Nauki, ponieważ jego wysokość (z iglicą) będzie wynosiła 310 m. Z Dworca Centralnego można dostać się do niego pieszo, pasażem podziemnym. Inwestycja łącznie zaoferuje 144 000 mkw. powierzchni.

W trakcie realizacji jest także kilka innych wysokościowych inwestycji m.in. Central Point, PHN Tower czy Warsaw One.


2.0
Napisz pierwszy komentarz