Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Michael Page nowym najemcą Global Office Park

|
Michael Page przeprowadzi się do kompleksu Global Office Park. Oddanie inwestycji zaplanowano na połowę 2022 r.

Rośnie grono najemców kompleksu należącego do Cavatina Holding, w którego skład weszły już marki takie, jak ING tech, Holandia oraz UPC. Tym razem do grona najemców dołączyła międzynarodowa firma doradztwa personalnego i rekrutacji specjalistycznej, Michael Page. W procesie transakcji reprezentowała ją firma doradcza Colliers.

W związku z dynamicznym rozwojem podjęliśmy decyzję o zmianie siedziby naszego biura w Katowicach. Zależało nam przede wszystkim na dobrze skomunikowanej lokalizacji, do której nasi pracownicy będą mogli w swobodny sposób dojeżdżać autem, komunikacją publiczną, a także bardziej „zielonymi” środkami transportu. Poszukiwaliśmy nowoczesnego, wysokiej klasy budynku, który w sposób kompleksowy będzie spełniał przyszłe potrzeby naszego zespołu. Dzięki współpracy z Colliers udało nam się znaleźć miejsce, które odpowiada naszym oczekiwaniom, a także sprzyja dalszemu rozwojowi – zaznaczył Marcin Fleszar, dyrektor w Michael Page.

Biuro w multifunkcjonalnym kompleksie

Nowy najemca katowickiej inwestycji zajmie 467 mkw. pow. Biuro firmy Michael Page znajdować się będzie na 13. piętrze jednej z trzech wież kompleksu – Global Office Park Tower Al.

Multifunkcjonalny projekt realizowany przez Cavatina Holding usytuowano w samym sercu Katowic, w kwartale ulic Dąbrówki, Mickiewicza, Sobieskiego oraz Zabrskiej. Projekt obejmuje łącznie 3 wieże – dwie z nich zasilą katowicki rynek biurowy łączną pow. 55,2 tys. mkw. Trzecią przeznaczono na mieszkania.

Katowice to dynamicznie rozwijający się rynek, przyciągający ciekawe firmy i inwestorów. Cieszę się, że nasz pierwszy katowicki projekt dobrze odpowiada na potrzeby tak znanych marek, jak Michael Page. Zarówno najemcom, jak i okolicznej społeczności mamy do zaoferowania nowoczesny, niemal niezależny kawałek miasta dzięki przemyślanemu doborowi planowanych w Global Office Park funkcji. Już dziś poziom przednajmu budynków A1 i A2 wynosi odpowiednio 40 proc. i 60 proc., natomiast budynek C jest już w całości wynajęty – poinformował Tomasz Zydorek, leasing director w Cavatina Holding.

 

Najwyższe standardy ekologiczne i sanitarne

W obiekcie zastosowano liczne ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a podczas budowy wykorzystano lokalne certyfikowane materiały, ograniczając ślad węglowy. Kompleks jest przyjazny dla rowerzystów – na jego terenie przewidziano m.in. dedykowane szatnie oraz prysznice. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań obiekt będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Pierwszy z budynków kompleksu otrzymał już certyfikat. Pozostałe są natomiast w trakcie procedury weryfikacyjnej. Ponadto projekt będzie ubiegał się o certyfikat WELL Health-Safety Rating potwierdzający standard zastosowanych w obiekcie procedur bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Katowicki rynek biurowy wciąż powiększa się o ciekawe projekty typu mixed-use. Global Office Park należy do najbardziej spektakularnych przykładów tego typu inwestycji, łączących różnego rodzaju funkcje - biurową, handlowo-usługową czy mieszkaniową i realizowanych w formule 15-minutowego miasta. Jest ona odpowiedzią na zmieniające się potrzeby społeczne związane z bliskością wszystkich niezbędnych do życia udogodnień. Należą do nich również kwestie związane z powierzchnią biurową. Dzisiejsze biuro powinno dostosowywać się do potrzeb pracowników, gwarantując komfort pracy oraz możliwość utrzymania work-life balance – podkreśliła Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.


0.0
Napisz pierwszy komentarz