Giant

IMMOFINANZ w Polsce: umowy podpisane w sektorze biurowym w 2021 roku na poziomie ponad 40.000 m kw.

|
IMMOFINANZ - jeden z największych inwestorów na warszawskim rynku biurowym, podpisał w całym 2021 roku umowy w ramach tego sektora na łącznie ponad 40.000 m kw. Jedna czwarta z tej sumy dotyczy nowo wynajętych powierzchni. Pozostałe umowy dotyczą przedłużeń bieżących najmów.

Co więcej, rok 2021 był przełomowy dla IMMOFINANZ w Polsce w kontekście rozwoju oferty produktów biurowych – wdrożone na rynek zostały elastyczne formaty: mycowork i myoffice. Dodatkowo dzięki włączeniu do konceptu myhive wieży Warsaw Spire i dawnego EMPARK-u – po rebrandingu nazywanego myhive Mokotów – innowacyjne usługi gwarantowane przez tę markę są teraz oferowane we wszystkich warszawskich biurowcach firmy, a tym samym dostępne dla prawie 17.000 osób pracujących na co dzień w tych nieruchomościach.

Jednym ze strategicznych celów IMMOFINANZ w Polsce na 2021 rok w sektorze biurowym było dostosowanie wszystkich budynków biurowych, do norm spełniających założenia konceptu myhive. W efekcie do marki dołączyły myhive Warsaw Spire oraz cztery budynki dawnego EMPARK-u, jako myhive Mokotów One, Two, Three oraz Four. Tym samym myhive w Warszawie to już dziesięć budynków biurowych z łącznie 233.000 m kw. powierzchni pod wynajem, 165 najemcami oraz prawie 17.000 osobami pracującymi w tych nieruchomościach.

 

Łącznie ponad 40.000 m kw. wynajętych w stołecznych myhive w 2021 roku w Warszawie rozłożyło się proporcjonalnie na wszystkie budynki. Najbardziej znaczące umowy – w kontekście tych nowych – tj. powyżej 1.000 m kw. zostały podpisane dla myhive Warsaw Spire, myhive Mokotów Four oraz myhive Nimbus.

 

Rok 2021 był także kluczowy dla IMMOFINANZ w kontekście wdrażania do portfela nowych elastycznych produktów biurowych – mycowork oraz myoffice. Aktualnie klienci w ramach tej oferty mogą korzystać z trzech kameralnych przestrzeni coworkingowych, mycowork – w mokotowskim myhive Park Postępu (50 biurek, aktualnie ostatnie biurka dostępne), znajdującym się na Woli myhive Warsaw Spire (30 biurek, aktualnie wszystkie zajęte) oraz bliskiej Ochocie – myhive Nimbus (44 biurka, aktualnie ostatnie biurka dostępne).

 

W kontekście rewolucyjnego produktu myoffice – czyli gotowych biur z pełną infrastrukturą, dostępnych od jednego miesiąca (inaczej nazywanych „prywatnymi coworkami”), takie przestrzenie są już dostępne w znajdujących się przy stacjach metra – Wilanowska – myhive IO-1 oraz Rondo Daszyńskiego – myhive Crown Point. Produkt ten aktualnie rozwijany jest intensywnie także w innych stołecznych budynkach myhive.

 

Od prawie dwóch lat funkcjonujemy w nowej rzeczywistości, która dla wielu sektorów, w tym biurowego, stanowi wyzwanie. Tym bardziej nas cieszy, że nasza oferta biurowa, dzięki atrakcyjności marki myhive, wprowadzeniu innowacyjnych produktów elastycznych oraz atrakcyjnym lokalizacjom naszych budynków, spotyka się z dużym zainteresowaniem najemców”, skomentował Jarosław Retmaniak, Country Manager Finance & Support Poland, IMMOFINANZ. „Co ważne, nasze produkty mycowork oraz myoffice bardzo dobrze i szybko przyjęły się na rynku. Na popularność naszych mycowork wpływa chociażby fakt, że w przeliczeniu na jedno biurko oferujemy ponad 10 m kw. powierzchni coworku. To dwukrotnie więcej niż średnia rynkowa – a wiadomo jak bardzo ważny w dzisiejszych czasach jest dla nas wszystkich aspekt szeroko rozumianego bezpieczeństwa”, dodał.

 

Informacje o IMMOFINANZ

IMMOFINANZ to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 5,0 mld euro obejmujący ponad 210 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.immofinanz.com


0.0
Napisz pierwszy komentarz