Inter-bud Fabryczna - duży

Kamień węgielny pod Good Point 761

Wizualizacja przedstawia Good Point 761
Wizualizacja przedstawia Good Point 761
25 czerwca br. odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod Good Point 761, najnowszą inwestycję Ekolan S.A. w Sopocie.

Biurowiec Ekolan S.A. powstaje przy Alei Niepodległości w Sopocie. Inwestycja ma na celu połączenie klasycznej architektury z potrzebami współczesnego biznesu. Częścią projektu Good Point 761 jest wykorzystanie kamienicy z 1899 r., którą trzeba było rozebrać. Planuje się jej odbudowanie zgodnie z oryginalnymi projektami.

Obok odrestaurowanej kamienicy powstanie drugie skrzydło biurowca. Jest ono zaprojektowane przez architektów z firmy PROCONCEPT, którzy są odpowiedzialni również za projekt nowego dworca w Sopocie.

Przewiduje się, że obszar rozciągający się wzdłuż Alei Niepodległości stanie się w przeciągu najbliższych lat ośrodkiem administracyjnym i biznesowym. Jak mówi Julia Łaszkiewicz, z zarządu Ekolan S.A.:  Budując Good Point 761, wpisujemy się w strategię rozwoju Sopotu, która zakłada, że do tej części miasta wprowadzą się firmy i instytucje. Następnie dodaje:  Cieszymy się, mogąc uczestniczyć w transformacji tej części miasta. Chcemy, żeby Good Point 761 był modelowym przykładem łączenia tradycji, z której Sopot jest dumny, z odpowiedzą na współczesne potrzeby biznesu.

Powierzchnia całkowita biurowca wynosić będzie 2100 m kw. Najemcy będą mogli korzystać z 1270 m kw. powierzchni biurowej, z czego 400 m kw. to lokale w restaurowanej kamienicy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra