FYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKontor logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoCity Space logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Proekologiczne rozwiązania w Alchemii

Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Gdański biurowiec Alchemia został precertyfikowany w systemie LEED. Uzyskał ocenę na najwyższym poziomie - Platinum.

Alchemia to nowoczesny kompleks mieszczący się przy skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej, w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Obiekt docelowo składać się będzie z 7 budynków o różnych charakterach. 6 budynków realizowanych będzie w koncepcji wspólnej czterokondygnacyjnej bazy, która oferować będzie usługi dodatkowe, na której mieścić się będą wieże, pełniące funkcję biurową.

Alchemia uzyskała precertyfikat LEED na poziomie Platinum, więc szczególny nacisk kładzie się na kwestie proekologiczne. W budynku planuje się uzyskanie oszczędności wody na poziomie 50 proc. oraz energii na poziomie 26 proc. W Alchemii nie występować ma efekt light pollution, czyli negatywnego wpływu oświetlenia na nocne funkcjonowanie lokalnego środowiska. Samo położenie w centrum gdańskiej dzielnicy umożliwia pracownikom korzystanie z komunikacji miejskiej, co może pomóc w redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jak mówi Maciej Brożek z firmy Torus (dewelopera Alchemii): Chcemy, aby nasza inwestycja nie była postrzegana w kategoriach uzyskanego certyfikatu potwierdzającego jej proekologiczny charakter, tylko pokazać pewne podejście do odpowiedzialności za to co się robi, tworzy i jak się później z tego korzysta.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra