Park Projects

Proekologiczne rozwiązania w Alchemii

Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Gdański biurowiec Alchemia został precertyfikowany w systemie LEED. Uzyskał ocenę na najwyższym poziomie - Platinum.

Alchemia to nowoczesny kompleks mieszczący się przy skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej, w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Obiekt docelowo składać się będzie z 7 budynków o różnych charakterach. 6 budynków realizowanych będzie w koncepcji wspólnej czterokondygnacyjnej bazy, która oferować będzie usługi dodatkowe, na której mieścić się będą wieże, pełniące funkcję biurową.

Alchemia uzyskała precertyfikat LEED na poziomie Platinum, więc szczególny nacisk kładzie się na kwestie proekologiczne. W budynku planuje się uzyskanie oszczędności wody na poziomie 50 proc. oraz energii na poziomie 26 proc. W Alchemii nie występować ma efekt light pollution, czyli negatywnego wpływu oświetlenia na nocne funkcjonowanie lokalnego środowiska. Samo położenie w centrum gdańskiej dzielnicy umożliwia pracownikom korzystanie z komunikacji miejskiej, co może pomóc w redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jak mówi Maciej Brożek z firmy Torus (dewelopera Alchemii): Chcemy, aby nasza inwestycja nie była postrzegana w kategoriach uzyskanego certyfikatu potwierdzającego jej proekologiczny charakter, tylko pokazać pewne podejście do odpowiedzialności za to co się robi, tworzy i jak się później z tego korzysta.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CBRE
mantra