Olivia Business Centre logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoTétris Poland logoArchicom logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Współpraca między biznesem i edukacją jest konieczna

W 2035 r. jedna osoba wchodząca na rynek pracy będzie obciążona utrzymaniem trzech innych osób – informuje PARP.

Tendencje demograficzne w Polsce nie napawają optymizmem: systematycznie spada wskaźnik urodzeń. Obecnie wskaźnik obciążenia demograficznego wynosi 57, co oznacza, że na 100 osób w wieku produkcyjnym, 57 jest w wieku nieprodukcyjnym. W 2035 r. sytuacja będzie jeszcze trudniejsza, gdyż wskaźnik ten osiągnie 73, alarmują eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Według opracowanego przez PARP Raportu specjalnego dotyczącego współpracy biznesu z edukacją w Polsce, niezmiernie istotne jest podejmowanie działań zwiększających aktywność zawodową społeczeństwa, w tym kształcenie młodego pokolenia w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy.

 

By młodzi ludzie mogli zdobyć odpowiednie kwalifikacje jak najwcześniej, niezbędna jest ścisła współpraca sektora biznesu i nauki. Współpraca firm ze szkołami i uczelniami pozwala na dostosowanie oferty kształcenia do wymagań i potrzeb pracodawców. Zebrane w naszym Raporcie doświadczenia przedsiębiorstw z różnych branż pokazują, że aktywność firm w tym obszarze przynosi wymierne korzyści w postaci zrekrutowanych młodych talentów – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Raport dotyczący współpracy biznesu z edukacją pobrać można poniżej. Opisuje on warunki i możliwości współpracy firm z uczelniami i szkołami. Raport powstał w ramach projektu Biznes dla edukacji, opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.

Pobierz PDF

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra