Proton Office

Biurowe zagłębie Warszawy

Budynek Saturn należący do kompleksu Empark Mokotów Business Park
Budynek Saturn należący do kompleksu Empark Mokotów Business Park
Mokotów, a przede wszystkim Służewiec Przemysłowy, to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji biurowych w Warszawie.

Mokotów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy i jest jedną z największych powierzchniowo oraz ludnościowo dzielnic miasta. Na atrakcyjność inwestycyjną tego regionu wpływa bardzo dobre położenie – w niedalekiej odległości od centrum i głównych węzłów komunikacyjnych, takich jak lotnisko im. F. Chopina i Dworzec Centralny.

 

Dzielnica charakteryzuje się intensywnym rozwojem sektora biznesowego – to właśnie tutaj zlokalizowanych jest 25 proc. podaży nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy. Większość biurowców powstaje w tzw. zagłębiu biurowym Warszawy, czyli na Służewcu Przemysłowym. Największymi inwestycjami biurowymi w tym rejonie miasta są: Empark (115 266 mkw.), oddany do użytku w 2006 r. przez GTC; Puławska Financial Center (49 000 mkw.), ukończony w 1998 r. przez NDI S.A. oraz zrealizowany przez Ghelamco kompleks Marynarska Business Park (45 400 mkw.), oddany w 2008 r. W 2015 r. Mokotów wzbogaci się o kolejne duże inwestycje biurowe, takie jak m.in. Pacific Office Building (18 000 mkw.), Postępu 14 (34 000 mkw.) oraz Park Rozwoju (32 000 mkw.).

 

Mokotów szczyci się jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w mieście (na poziomie 2,98 proc.), a także dobrą dostępnością komunikacyjną i licznymi terenami zielonymi.

 

Raport poświęcony dzielnicy Mokotów został przygotowany przez firmę Walter Herz i jest pierwszym z cyklu opisującego jednostki administracyjne Warszawy. Pełna wersja raportu w PDF znajduje się poniżej.

Pobierz PDF

0.0
Napisz pierwszy komentarz