Olivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoVantage Development S.A. logoTorus logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoSpectra Development logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Krakow Real Estate Market 2011

Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Colliers International Poland przygotował raport, poświęcony rynkowi nieruchomości komercyjnych w stolicy Małopolski.

Zainteresowanie inwestorów krakowskim rynkiem nieruchomości komercyjnych rośnie, co przekłada się również na ilość badań i analiz, poświęconych temu segmentowi rynku. W raporcie UMK uwzględniono cztery sektory rynku komercyjnego:  biurowy, przemysłowy, handlowy i hotelowy. Na podstawie przeprowadzonej analizy wysnuto wnioski i opracowano prognozy na rok 2012. Publikacja uwzględnia takie czynniki, jak podaż, popyt, wysokość czynszów czy ilość dostępnej powierzchni. Ponadto sytuacja w Krakowie została ukazana na tle innych miast regionalnych.

To już kolejna edycja raportu wydawanego przez UM Krakowa, którego jesteśmy partnerem. Zainteresowanie publikacją ze strony inwestorów i deweloperów jest ogromne, co świadczy o tym, że miasto w dalszym ciągu jest postrzegane jako atrakcyjne. Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie jest jednym z najlepiej rozwijających się w Polsce, a prognozy na kolejne lata również są optymistyczne – komentuje Dominika Jędrak, Dyrektor Działu Doradztwa i Badań Rynku w Colliers International Poland.

Na tle czterech analizowanych sektorów wyróżnia się rynek biurowy, co jest w dużej mierze zasługą aktywnych w Małopolsce firm z branży BPO/SSC. Pod względem podaży Kraków został liderem wśród miast regionalnych. Tym bardziej trudno nie docenić walorów Raportu.

Publikacja ta jest świetną bazą dla rozmów z osobami zainteresowanymi inwestowaniem w Krakowie. Pozwala w jasny i czytelny sposób zapoznać się z rzetelnymi informacjami dotyczącymi rynku nieruchomości. Raport ten jest doskonałym źródłem wiedzy o rozwoju Krakowa, wskazuje bowiem na istotny aspekt gospodarki jakim jest budownictwo komercyjne. Wykorzystujemy go w trakcie tragów, prezentacji i rozmów z inwestorami a także jako materiał promujący rozwój naszego Miasta – przekonuje Monika Piątkowska, Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Krakowa.

Zachęcamy do lektury Raportu, który udostępniono nieodpłatnie na stronie internetowej Miasta Krakowa  w zakładce biznes, w Urzędzie Miasta Krakowa w Wydziale Strategii i Rozwoju, jak również na naszym portalu (raport do pobrania w wersji pdf znajduje się poniżej).

Pobierz PDF

0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra