PGE Narodowy

O zielonym budownictwie w gdańskiej Alchemii – fotorelacja

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, 21 kwietnia br. PLGBC zorganizowało wraz z firmą TORUS konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, 21 kwietnia br. PLGBC zorganizowało wraz z firmą TORUS konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem branży budowlanej oraz samorządów z Pomorza, Wielkopolski, Śląska, a nawet Stanów Zjednoczonych. Przybyło około 150 osób reprezentujących największe biura projektowe, firmy budowlane oraz liczna grupa deweloperów i inwestorów z całej Polski. Gdańska Alchemia zamieniła się w centrum rozmów o przyszłości miast. Z jednej strony konferencja przedstawiała przegląd możliwości, jakie niesie zielone budownictwo, jak również potwierdzenie zastosowanych rozwiązań w procesie certyfikacji, a z drugiej – pozwalała poznać sposób na to, jak budować dobrze i ekologicznie – przy wsparciu nowoczesnych technologii, oraz dedykowanych do tych celów funduszy.

W ramach wydarzenia odbyło się szkolenie z certyfikacji wielokryterialnych BREEAM & LEED, po którym Rafał Schurma, Prezydent PLGBC (Polish Green Building Council), uroczyście zainaugurował konferencję oraz przedstawił koncepcję inteligentnego miasta, kierunki jej rozwoju oraz miejsce budynków w smart city. Następnie odbyły się wykładów ekspertów, prezentujących możliwości zastosowania zrównoważonych rozwiązań dla budynków w inteligentnych miastach.

Przybyli goście mieli możliwość uczestniczenia w Green Building Tour, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z praktycznymi zastosowaniami rozwiązań, które miały duże znaczenie w procesie uzyskania certyfikatu LEED Platinum dla obiektu Alchemia. Pogoda podczas wycieczki zdecydowanie zachęcała do podziwiania kwitnących zielonych dachów na budynku.

Forum wymiany myśli i poglądów na temat wizji obiektów, w których funkcjonujemy, zakończył panel dyskusyjny. Żywa dyskusja pomiędzy panelistami, a także zgromadzonymi gośćmi okazała się konfrontacją opinii na temat funkcjonowania oraz roli zielonych budynków w inteligentnych miastach.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz